خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14462
۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۵:۰۰
به جای خط و نشان کشیدن برای مردم، از مسئولین استانی سوال کنید

تجمع مسالمت‌آمیز مطالبه حق آبه در مرز میلک تأکیدی است بر ناامیدی مردم از مذاکرات مسئولین ایران و افغانستان

تجمع مسالمت‌آمیز مطالبه حق آبه در مرز میلک تأکیدی است بر ناامیدی مردم از مذاکرات مسئولین ایران و افغانستان
مردم سیستان، امروز هشتم بهمن‌ماه 1400 در نقطه صفر مرزی در مرز میلک در حالی برای مطالبه حق آبه سیستان از کشور افغانستان تجمع کردند که ماه‌ها و بلکه سال‌هاست مسئولین استانی و کشوری وعده‌ووعید می‌دهند که از طریق گفتگو آن را حل خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، حق آبه سیستان، حق قانونی مردم شمال استان سیستان و بلوچستان است که در دوران شاهنشاهی بابت آن بخش از خاک داده‌شده و قرار بر گرفتن مقدار مشخصی آب بوده است. سال‌ها افغانستانی‌ها از دادنش سر باز زده‌اند و مسئولین استان سیستان و بلوچستان و وزرای نیرو، خارجه و ... نیز مدام امروز و فردا می‌کنند.

 

حالا بعد از سال‌ها صبر و بعدازآنکه دیگر مردم صبور، شریف و ولایتمدار سیستان جانشان به لبشان رسید، به این نتیجه رسیدند که خودشان وارد میدان شوند چراکه انگار بعد از شهادت حاج قاسم مرد میدانی نیست. آن‌ها امروز هشتم بهمن‌ماه 1400 در نزدیک‌ترین نقطه به افغانستان یعنی در نقطه صفر مرزی در میلک، تجمع کردند که شاید مسلمانی صدای مظلوم آن‌ها را بشنود و آب، حق آبه و چیزی که حقشان هست را به آن‌ها پس دهد.

 

هرچند که خیلی از مقامات، از استاندار و نماینده‌های سیستان گرفته تا فرماندار ویژه و ... از این تجمع دل‌خوشی نداشته باشند و از فردا همه مشکلات را به این اتفاق گره بزنند، ولی باید به این آقایان خاطرنشان کرد که این اتفاق و این تجمع مسالمت‌آمیز، تأکیدی است بر ناامیدی آن‌ها نسبت به رویه‌ای که پیش‌گرفته‌اید.

 

جالب است که آقایان در وزارت کشور بر این تجمع خرده گرفته‌اند و فرموده‌اند: «بدون شک با کسانی که دست به اقدامات غیرقانونی زده‌اند، برخورد خواهد شد.»

 

کاش با مسئولینی که در این سال‌ها مدام در حال گفتگو بودند و هیچ نتیجه‌ای نگرفتند هم برخورد می‌شد. بدون شک شما هیچ‌وقت درکی از شرایط زندگی و معاش این مردم صبور ندارید که این‌چنین بیانیه می‌دهید...

 

آقای مسئول شاید دولت مطبوع شما شش، هفت ماهی باشد که قدرت را دست گرفته، اما زمانی که قدرت دست دیگران هم بود، آش همین آش و کاسه همین کاسه بود. شما به‌جای آنکه برای مردم خط‌ونشان بکشید، برای مسئولین بی‌کفایتی که سال‌هاست خون این مردم را در شیشه کرده‌اند خط‌ونشان بکشید.


 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha