خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14466
۱۴۰۰/۱۱/۰۸ - ۱۵:۴۶
استاندار سیستان و بلوچستان:

هیچ یک از پروژه‌ها و طرح‌های استان نباید بدون مطالعه باشد

هیچ یک از پروژه‌ها و طرح‌های استان نباید بدون مطالعه باشد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ‌یک از پروژه‌ها و طرح‌های مهم استان نباید بدون مطالعه باشد و با وجود این همه دانشگاه و مراکز پژوهشی در سیستان و بلوچستان تنها عامل متوقف شدن پروژه‌ها فقط بودجه و اعتبار باشد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی شامگاه پنجشنبه در نشست «توسعه راه‌های استان» با بیان اینکه راه؛ موضوع اول سیستان و بلوچستان است افزود: تمرکز بر روی پروژه‌های نیمه‌تمام کافی نیست و شروع پروژه‌های جدید به جهت تکمیل کریدور شمال جنوب و استانداردسازی محورهای مواصلاتی بایستی با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: برای تسریع در رفع بسیاری از مشکلات و کمبودهای استان، مدیران باید جهادی خدمت و برای تحقق این موضوع دستگاه نظارتی هم از کار جهادی مدیران پشتیبانی و حمایت کنند.

راه؛ محور و زیربنای توسعه است و تا زمانی که راه‌های ارتباطی استان از شمال تا جنوب تبدیل به جاده‌های استاندارد نشود هیچ توسعه‌ای برای استان متصور نیست.

استاندار گفت: در این استان ۲۳ هزار کیلومتر راه داریم که ۲ هزار کیلومتر آن باید یک‌طرفه شود که از این میزان تاکنون تنها ۴۱۸ کیلومتر آن یک‌طرفه شده است.

وی افزود: با اقدامات و پیگیری‌های بسیار خوبی که انجام شده ساخت ۱۰۰ کیلومتر راه یک‌طرفه دیگر در شمال و جنوب استان در دست اقدام است که امیدواریم طی ماه‌های آینده به بهره‌برداری برسد.

مدرس خیابانی افزود: در واقع مدیرانی که با روحیه جهادی و بدون بودجه و امکانات پروژه را جلو می‌برند و در راستای خدمات‌رسانی و جلب رضایت مردم تلاش می‌کنند، نه‌تنها باید زیر سؤال بروند بلکه بایستی مورد تقدیر واقع شوند؛ اما در کنار این حمایت، نظارت برای پیشگیری از انحراف توسط دستگاه‌های نظارتی لازم است.

استاندار سیستان و بلوچستان از آغاز نهضت آسفالت کوچه‌ها و معابر شهر زاهدان به وسعت ۲۲ هزار مترمربع و جمع‌آوری نخاله‌ها و زباله‌های شهری توسط شهرداری تا شب عید خبر داد و افزود: دستگاه‌های اجرایی هم بایستی در اجرای این پروژه مهم شهرداری را پشتیبانی کنند و هر نقطه‌ای که نخاله‌ها مربوط به دستگاه‌ها است سریعاً نسبت به جمع‌آوری آن اقدام کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما