خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14469
۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۰۸:۴۷

افزایش مبادلات اقتصادی در پایانه‌های مرزی شمال سیستان و بلوچستان

افزایش مبادلات اقتصادی در پایانه‌های مرزی شمال سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در 10 ماهه سال جاری به دو میلیون و 134 هزار و 773 تن کالا رسید.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد افزود: بیشترین حجم مبادلات اقتصادی این مدت در پایانه مرزی میلک و میرجاوه علی‌رغم شیوع ویروس کرونا با یک‌میلیون و 365 هزار و 739 تن کالا به صادرات اختصاص دارد.

وی عمده کالاهای صادراتی از پایانه‌های مرزی استان را، فرآورده‌های نفتی، گاز مایع و مواد غذایی عنوان کرد و افزود: صادرات این مدت توسط 59 هزار و 23 دستگاه کامیون انجام شده است.

کرد با اشاره به ظرفیت‌های صادراتی پایانه‌های مرزی استان گفت: مجاورت این استان با منطقه ژئوپولیتیک خلیج‌فارس و آب‌های بین‌المللی، همسایگی با کشورهای پاکستان و افغانستان، هم‌جواری با حوزه شبه‌قاره هند و همچنین امکانات بالقوه اقتصادی و ترانزیتی ازجمله پایانه‌های مرزی موجب ایجاد موقعیت تجارت فرامرزی ممتاز برای استان شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان مجموع ترانزیت کالا از پایانه‌های مرزی میرجاوه و میلک را در 10 ماهه سال جاری 542 هزار و 123 تن و واردات را 226 هزار 911 تن عنوان کرد.

کرد اصلی‌ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان را تجارت خارجی، ترانزیت و حمل‌ونقل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر به‌طور متوسط روزانه 529 دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌نمایند که این امر نشان از اهمیت این مرزها با وجود شیوع ویروس کرونا دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha