خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14477
۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۷
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی:

بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت‌های سیل به سیستان و بلوچستان ابلاغ شد

بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت‌های سیل به سیستان و بلوچستان ابلاغ شد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و ۳۸ میلیارد تومان اعتبار به تفکیک دستگاه‌های اجرایی بابت بازسازی خسارت‌های سیل به این استان در قالب تسهیلات و کمک‌های بلاعوض ابلاغ شده است.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد عرب اظهار داشت: میزان خسارت سیل در سیستان و بلوچستان تقریباً آنچه در سامانه مدیریت بحران ثبت شده حدود ۲ هزار میلیارد تومان بود که بخش عمده‌ای از آن برای اولین بار در کوتاه‌مدت به استان ابلاغ شد که معمولاً بی‌سابقه بود.

وی خاطرنشان کرد: ارقامی که به‌عنوان بازسازی زیربناها بین ۱۸ دستگاه اجرایی سیستان و بلوچستان تأمین و توزیع شد ۷۳۵ میلیارد تومان بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در خصوص مصوبات سفر رئیس‌جمهور به تفکیک دستگاه اجرایی مصوبات از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ تبیین و تعریف شد و به تفکیک دستگاه‌های اجرایی استان سهم وزارتخانه‌ها، سهم سازمان برنامه و بودجه، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفان و همه نهادهای حمایتی که منابعی را برای مصوبات سفر باید تأمین می‌کردند احصا شده است.

وی تصریح کرد: مقرر شده به فواصل حداکثر یک ماه دستگاه‌های اجرایی گزارش پیشرفت کار خودشان را به دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اعلام کنند که متعاقب آن ما هم به معاونت اجرایی رئیس‌جمهور منعکس می‌کنیم.

عرب تصریح کرد: در شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان مصوب شد که اگر دستگاهی در هزینه کرد اعتبارات تعلل کند قطعاً این اعتبارات جابجا خواهد شد و دستگاهی که کوشاتر و با جدیت بیشتری اعتبارات را دنبال می‌کنند قطعاً به سر جمع آن‌ها اضافه خواهد شد.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان عملیات امدادرسانی به هشت شهرستان سیل‌زده استان که از ۲۶ دی‌ماه آغاز شده بود با تلاش نیروهای امدادی هلال‌احمر پایان یافت.

علیرضا میر بهاءالدین افزود: براثر بارندگی و وقوع سیل و آب‌گرفتگی از ۲۶ دی‌ماه تا پنجم بهمن در هشت شهرستان چهار هزار و ۷۹۷ آسیب‌دیده به جمعیت هلال‌احمر اعلام شد که در این مدت خدمات امدادرسانی به آنان انجام گرفت.

وی با بیان این‌که در مدت سیلاب‌های ناشی از بارندگی‌ها در سیستان و بلوچستان یک هزار و ۱۰۰ نفر از آسیب‌دیدگان در چادرهای هلال‌احمر اسکان داده شدند افزود: خدمات امدادرسانی به آسیب‌دیدگان توسط ۹۹۵ نجاتگر در قالب ۲۰۴ تیم عملیاتی به همراه ۱۹۳ خودرو انجام گرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اقلامی از قبیل ۲۵۴ دستگاه چادر امدادی و مسافرتی، ۴۶۸ تخته موکت، یک هزار و ۱۲۸ تخته پتو، یک‌هزار و ۹۸۶ کیلوگرم نایلون، ۲۰۰ عدد کنسرو برنج، هفت هزار و ۷۶۰ قوطی کنسروجات، ۲۱۵ سبد غذایی ۷۲ ساعته، پنج هزار و ۴۱۶ کیلوگرم برنج، ۳۰۰ بسته خرما، ۱۸۰ کیلوگرم چای، ۲۹۲ کیلوگرم قند و شکر، ۶۶ شعله والر، فانوس، ست ظروف، نان و آب‌معدنی بین آسیب‌دیدگان سیل توزیع شده است.

وی با بیان این‌که در این مدت ۱۶ خودرو توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر رهاسازی شدند خاطرنشان کرد: در این مدت یک سورتی پرواز توسط یک فروند بالگرد جمعیت هلال‌احمر در مناطق آسیب‌دیده و سخت گذر جهت توزیع اقلام بین آسیب‌دیدگان صورت گرفته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha