خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14479
۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۵
استاندار سیستان و بلوچستان:

تعیین اولویت‌ها در توسعه شهری زاهدان ضروری است

تعیین اولویت‌ها در توسعه شهری زاهدان ضروری است
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت تعیین اولویت‌ها در توسعه شهری زاهدان گفت: همدلی مسئولان برای توسعه اقتصادی و فرهنگی استان نقطه قوت منطقه است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در نشست توسعه شهر زاهدان اظهار داشت: به لحاظ محوطه‌سازی، زیباسازی، فضای سبز، نورپردازی و رنگ‌آمیزی اطراف حریم دستگاه‌های اجرایی را به‌هیچ‌وجه شهرداری بر عهده نگیرد درواقع جاهایی که برای مردم و ساختمان‌های آنان است اولویت خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت پارک علم و فناوری افزود: تکثیر سلولی و گسترده پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در تمام نقاط استان و شهرستان‌ها ضروری و دارای اهمیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: به‌هیچ‌وجه شهرداری حق آسفالت کردن اطراف هیچ دستگاه دولتی را ندارد در واقع دستگاه دولتی باید از درآمدهای خودش این کار را انجام دهد که این مهم سرویس‌دهی خدمات به مردم را به لحاظ کیفی نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در آسفالت کردن معابر هر جا که مردم حضور داشته باشند در اولویت خواهد بود در واقع مناطق پرتراکم و کمتر توسعه‌یافته مدنظر است.

مدرس خیابانی تأکید کرد: از آسفالت و محوطه‌سازی مهم‌تر جمع‌آوری نخاله‌های کنار محوطه دستگاه‌های دولتی است در واقع اگر نخاله‌ها در محوطه عمومی شهر بود شهرداری آن را باید جمع کند و اگر کنار دستگاه‌ها دولتی است به آنان مهلت جمع‌آوری این پسماندها را دهد در صورت جمع نکردن نخاله‌ها آن دستگاه مستوجب جریمه شهرداری خواهد شد.

وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان نیز باید در تمیزی شهر مشارکت فعالانه داشته باشند درواقع اگر آن‌ها یک قدم برمی‌دارند دولت و شهرداری باید ده‌ها قدم مثبت بردارد.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مراکز تحقیقاتی جهاد کشاورزی گونه‌های خاص گل و گیاه که با اقلیم منطقه سازگاری داشته باشد را برای ایجاد فضای سبز تعیین کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما