خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14481
۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۱
ایرانشهر

خواب زمستانی در این شهر معنایی ندارد

خواب زمستانی در این شهر معنایی ندارد
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: پاییز و زمستان در این شهر احساس نمی‌شود و خواب زمستانی و ریزش برگ‌های زرد درختان در این فصل وجود ندارد بلکه با آب و هوایی مطلوب، مطبوع و بهاری میزبان هم‌وطنان است.

به گزارش اس.بی پرس، علی شعبانی با بیان اینکه زمستان ایرانشهر بوی بهار می‌دهد، اظهار داشت: طبیعت این شهرستان همچون مردمانش در مهمان‌نوازی چیزی کم نمی‌گذارد بطوریکه چشم‌اندازهای منطقه به‌ویژه اطراف رودخانه دامن در این فصل سال که همه‌جا سرما و یخبندان حاکم است دلنواز و دیدنی است.

وی بیان کرد: ایرانشهر در فصل زمستان یکی از مناطق زیبا، خوش آب‌وهوا و دیدنی کشور به شمار می‌رود که هم‌وطنان عزیز می‌توانند از این طبیعت و چشم‌اندازهای زیبای آن دیدن کنند.

فرماندار ایرانشهر با دعوت از صاحبان سرمایه برای سرمایه‌گذاری در کنار چشم‌اندازهای زیبای رودخانه دامن گفت: دولت آمادگی دارد به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری زمین و تسهیلات واگذار کند.

شعبانی افزود: رودخانه دامن با چشم‌اندازها و جاذبه‌های زیبا و منحصربه‌فرد مکان دیدنی برای سرمایه‌گذاری و گردشگری در فصول مختلف سال است.

وی ادامه داد: وجود نخل‌های سر به فلک کشیده، رشته‌کوه‌های به‌هم‌پیوسته و منازل خشتی و سنگی کنار رودخانه دامن چشم هر رهگذری را به خود جلب می‌کند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این رودخانه تابلوی بسیار زیبایی از طبیعت بکر را به تصویر کشیده است که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

فرماندار ایرانشهر بیان کرد: رودخانه دامن ضمن تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی مردم منطقه، طبیعت بسیار زیبایی را در کنار نخلستان‌های زیبا همراه با مزارع برنج و آبشارهای کوچک و صخره‌ای برای گردش و تفریح گردشگران و دوستداران طبیعت فراهم کرده است.

انور نارویی یکی از شهروندان ایرانشهری گفت: ما در این فصل سال که در دیگر نقاط کشور یخبندان است روزهای تعطیل به دامن طبیعت می‌رویم و اوقات فراغت خود را سپری می‌کنیم.

رحمان دامنی یکی دیگر از شهروندان گفت: معمولاً در این فصل سال از دیگر نقاط کشور میهمان داریم و آنان را به اطراف رودخانه دامن و دیگر نقاط دیدنی و گردشگری می‌بریم.

یکی از هم‌وطنان گردشگر گفت: به اتفاق خانواده چند روزی است که از تبریز مرکز آذربایجان شرقی برای گردش و تفریح به ایرانشهر آمده‌ایم، در این شهر زمستان احساس نمی‌شود طبیعت بسیار زیبا و آب و هوایی مطلوب دارد و معمولاً هر یکی دو سال یک بار در زمستان به این شهر سفر می‌کنیم.

وی که خود را ابراهیم تقی زاده معرفی کرد افزود: مردم این منطقه خونگرم و مهمان‌نواز هستند و وقتی با یک نفر صادقانه ارتباط برقرار کنید با جان و دل پذیرای شما می‌شود، میزبان ما یکی از دوستان بومی ایرانشهر است که در مهمان‌نوازی واقعاً ما را شرمنده می‌کند، در مدتی که مهمانشان هستیم کار را تعطیل کرده و هر روز به یکی از مناطق دیدنی و تاریخی می‌برد.

وی ادامه داد: قلعه تاریخی ناصریه، روستای دامن، منطقه بمپور با قلعه تاریخی و سرسبزی طبیعت واقعاً جذاب و دیدنی هستند و به هم‌وطنان توصیه می‌کنم در فصل زمستان سفر به این شهرستان را در برنامه‌های خود قرار دهند زیرا سفری به‌یادماندنی و جذاب خواهند داشت.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha