خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14482
۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۷
استاندار سیستان و بلوچستان:

به‌هیچ‌وجه شهرداری حق آسفالت کردن اطراف دستگاه دولتی را ندارد

به‌هیچ‌وجه شهرداری حق آسفالت کردن اطراف دستگاه دولتی را ندارد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به‌هیچ‌وجه شهرداری حق آسفالت کردن اطراف هیچ دستگاه دولتی را ندارد. در واقع دستگاه دولتی باید از درآمدهای خودش این کار را انجام دهد که این مهم سرویس‌دهی خدمات به مردم را به لحاظ کیفی نشان می‌دهد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در نشست توسعه شهر زاهدان افزود: از آسفالت و محوطه‌سازی مهم‌تر جمع‌آوری نخاله‌های کنار محوطه دستگاه‌های دولتی است در واقع اگر نخاله‌ها در محوطه عمومی شهر بود شهرداری آن را باید جمع ‌کند و اگر کنار دستگاه‌ها دولتی است به آنان مهلت جمع‌آوری این پسماندها را دهد در صورت جمع‌ نکردن نخاله‌ها آن دستگاه مستوجب جریمه شهرداری خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت تعیین اولویت‌ها در توسعه شهری زاهدان گفت: همدلی مسئولان برای توسعه اقتصادی و فرهنگی استان نقطه قوت منطقه است.

مدرس خیابانی افزود: به لحاظ محوطه‌سازی، زیباسازی، فضای سبز، نورپردازی و رنگ‌آمیزی اطراف حریم دستگاه‌های اجرایی را به‌هیچ‌وجه شهرداری بر عهده نگیرد در واقع جاهایی که برای مردم و ساختمان‌های آنان است اولویت خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت پارک علم و فناوری خاطرنشان کرد: تکثیر سلولی و گسترده پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در تمام نقاط استان و شهرستان‌ها ضروری و دارای اهمیت است.

وی ادامه داد: در آسفالت کردن معابر هر جا که مردم حضور داشته باشند در اولویت خواهد بود در واقع مناطق پرتراکم و کمتر توسعه‌یافته مدنظر است.

وی خاطرنشان کرد: مردم سیستان و بلوچستان نیز باید در تمیزی شهر مشارکت فعالانه داشته باشند درواقع اگر آن‌ها یک قدم برمی‌دارند دولت و شهرداری باید ده‌ها قدم مثبت بردارد.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مراکز تحقیقاتی جهاد کشاورزی گونه‌های خاص گل و گیاه که با اقلیم منطقه سازگاری داشته باشد را برای ایجاد فضای سبز تعیین کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha