خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14483
۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۳:۰۰

درگیری تکاوران انتظامی شمال سیستان و بلوچستان با قاچاقچیان مسلح

درگیری تکاوران انتظامی شمال سیستان و بلوچستان با قاچاقچیان مسلح
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری 4 سوداگر مرگ در درگیری مسلحانه پلیس با اعضای باند قاچاق مواد مخدر در شهرستان‌های شمالی این استان و کشف مواد افیونی خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری امروز در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان‌های شمالی سیستان و بلوچستان به سرنخ‌هایی از انتقال محموله مواد مخدر از محورهای شمالی استان به حوزه مرکزی شهرستان زاهدان و سپس انتقال آن به عمق کشور دست یافتند.

وی افزود: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و تکاوران انتظامی در شهرستان‌های شمالی پس از چند روز کار گسترده اطلاعاتی با رصد منطقه، قاچاقچیان مسلح را که با 2 دستگاه خودروی پژو پارس و یک دستگاه پژو 405 در حال جابه‌جایی مواد افیونی در یکی از محورهای فرعی شمال استان به سمت مرکز بودند، شناسایی و تحت رصد اطلاعاتی خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ به‌محض ورود به منطقه با مشاهده مأموران، با عوامل انتظامی درگیر و پس از مواجه‌شدن با آتش پرحجم تکاوران پلیس مجبور به رها کردن خودروها شده و به سمت ارتفاعات متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: با عکس‌العمل سریع تکاوران پلیس و طی عملیات تعقیب و گریز 4 نفر از قاچاقچیان دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیفی و متعاقب آن از محل دپو و مخفیگاه آنان،590 کیلو و 800 گرم شامل؛ 307 کیلو و 400 گرم تریاک، 127 کیلوگرم شیشه، 42 کیلوگرم هروئین، 62 کیلو و 400 گرم حشیش و 52 کیلوگرم کراک به همراه سه قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه قاچاقچیان دستگیر شده به مراجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: مواد مخدر خط قرمز پلیس استان سیستان و بلوچستان است، سوداگران مرگ مطمئن باشند فعالیت آنان به‌طورقطع تحت رصد انتظامی است و چنانچه فعالیت و تحرکی در این زمینه انجام دهند منتظر برخورد قاطع و سخت پلیس و تکاوران استان باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما