خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14486
۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۳:۵۵
پس از دستور رئیس قوه قضائیه؛

ساختمان وزارت نیرو در جاده چالوس تخریب شد

ساختمان وزارت نیرو در جاده چالوس تخریب شد
صبح امروز و پس از انجام هماهنگی‌های لازم و فرایندهای قانونی بنای متعلق به وزارت نیرو در جاده چالوس تخریب شد.

به گزارش اس.بی پرس، در نشست شورای عالی قوه قضائیه مورخ ۲۷ دی‌ماه، رئیس دستگاه قضا به موضوع چالش‌برانگیز تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری اراضی زراعی و کشاورزی پرداخت و در این راستا دستورات مهمی را در راستای مقابله همه‌جانبه، بدون اغماض و هرگونه خط قرمز با متجاوزان و متعدیان به اراضی ملی و منابع طبیعی و سوداگرانی که مبادرت به تغییر کاربری اراضی زراعی می‌کنند و همچنین قلع‌وقمع و تخریب بدون ملاحظه بناها و مستحدثاتی که از سوی افراد عادی و برخی دستگاه‌های حکومتی و دولتی در حریم رودخانه‌ها احداث می‌شوند، صادر کرد.

رئیس دستگاه قضا در همان جلسه به بناهای متعلق به دستگاه‌های دولتی و حکومتی در بستر رود چالوس اشاره کرد و دستور داد بنای قدیمی متعلق به قوه قضائیه به‌عنوان اولین ساخت‌وساز باید قلع‌وقمع شود و پس‌ازآن بنای مربوط به وزارت نیرو باید تخریب شود.

شنبه هفته گذشته، تنها ۵ روز پس از دستور رئیس دستگاه قضا بنای مربوط به قوه قضائیه در حاشیه رود چالوس تخریب شد.

امروز صبح نیز پس از انجام هماهنگی‌های لازم و فرایندهای قانونی، پس از گذشت ۱۲ روز از دستور رئیس قوه قضائیه، بنای دوم که متعلق به وزارت نیرو بود، تخریب شد.

طبق اعلام دادگستری البرز در چارچوب قانون و با رعایت حریم رودخانه چالوس بناهای تخریب شده به تفرجگاه عموم مردم تبدیل می‌شود.

چندین دستگاه دولتی و حکومتی و همین‌طور افراد عادی در بستر رودخانه چالوس اقدام به ساخت‌وساز غیرمجاز کرده‌اند که پس از تخریب بناهای متعلق به دستگاه قضا و وزارت نیرو، تخریب آن‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما