خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14491
۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۲
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهرستان اعلام کرد؛

اجرای طرح کاداستری در اراضی ملی شهرستان مهرستان

اجرای طرح کاداستری در اراضی ملی شهرستان مهرستان
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهرستان گفت: با هدف تثبیت مالکیت دولت بر عرصه‌های ملی طرح کاداستری در بیش از ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان مهرستان اجرا شده است.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالواحد جمشید زاده اظهار داشت: با هدف تثبیت مالکیت دولت بر عرصه‌های ملی و نیز جلوگیری از دخل و تصرف در اراضی ملی و دولتی طرح کاداستری در سطح بیش از ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان مهرستان اجرا شده است.

وی با اشاره بر اینکه اجرای طرح کاداستری سد محکمی جلوی پای معترضین به طبیعت و اراضی ملی قرار خواهد گرفت، افزود: اراضی ملی و منابع طبیعی در کل کشور بیشتر از سایر منابع مورد هجوم سود جویان قرار می‌گیرند و متصرفین به انحاء مختلف از جمله روی آوردن به جعل سند و استفاده از ترفندهای گوناگون به دنبال غارت بیت‌المال و تخریب محیط زیست و منابع طبیعی هستند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهرستان بیان داشت: هدف از اجرای این طرح تثبیت قطعی و قانونی دولت بر کلیه عرصه‌های ملی و مدیریت بهینه اراضی ملی و کشاورزی است.

وی گفت: با اجرای طرح کاداستری در اراضی ملی همه اسناد دفترچه‌ای و تک‌برگی تبدیل و ضمن سند دار شدن کلیه اراضی زمینه هرگونه فساد و جعل اسناد در اراضی به‌شدت کاهش می‌یابد، همچنین تعداد پرونده‌های زمین‌خواری در مراجع قضائی افت چشمگیری خواهد داشت.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha