خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14493
۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۰۸:۰۷
مراسم اعتکاف حضوری است

برگزاری حضوری مراسم اعتکاف در دانشگاه زابل بدون حضور دانشجو!

برگزاری حضوری مراسم اعتکاف در دانشگاه زابل بدون حضور دانشجو!
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زابل درحالی ثبت نام حضوری مراسم اعتکاف در دانشگاه را اعلام نموده است که هنوز مقامات این دانشگاه هیچ واکنشی درخصوص حضوری بودن ترم بهمن در دانشگاه زابل نداشته‌اند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، حضوری شدن آموزش دانشگاه‌ها در ترم جاری یکی از دغدغه های این روزهای دانشجوهاست که در بسیاری از دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه زابل تا کنون بدون واکنش و پاسخ مانده است.

روز گذشته اطلاعیه برگزاری مراسم اعتکاف در دانشگاه زابل منتشر شد و این اتفاق گمانه زنی های مربوط به حضوری شدن آموزش دانشگاه زابل را تقویت نمود.

 


تلاش برای حضوری شدن مراسم اعتکاف در کشور

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا تکیه‌ای ‌رئیس ستاد اعتکاف، در دیدار اعضای ستاد مرکزی اعتکاف با آیت‌الله سید محمد سعیدی گفت: مقام معظم رهبری در سال 94 فرمودند‌ اعتکاف در جامعه امروز نهادسازی شده ‌و باید آسیب‌شناسی و برنامه‌ریزی هوشمندانه در این راستا نیز انجام شود چرا که هر اقدامی که در ابعاد و مقیاس بزرگ باشد درگیر آسیب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال بعد از دو سال توقف به دلیل کرونا به دنبال استفاده از ظرفیت بالای بیانیه گام دوم انقلاب هستیم، مطرح کرد: مقام معظم رهبری در فراز 6 این بیانیه به اخلاق و معنویت در نظام جمهوری اسلامی با مثال صف‌های طولانی جوانان دختر و پسر در مراسم اعتکاف اشاره کردند.

وی با اشاره به آمار شرکت‌کنندگان در مراسم اعتکاف قبل از کرونا، یادآور شد: 6 هزار مسجد در برگزاری مراسم اعتکاف همکاری داشته و 750 هزار نفر در داخل و همچنین در 83 کشور مراسم اعتکاف برگزار شده است.

رئیس ستاد اعتکاف با بیان اینکه با همکاری المصطفی برگزاری اعتکاف در خارج از کشور هموار شده است، خاطرنشان کرد: سه هزار نفر در لندن بیشترین تعداد معتکفین خارجی و 30 نفر در ماداگاسکار کمترین تعداد این معتکفین هستند.

وی با اشاره به برگزاری هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی اعتکاف، تصریح کرد: در دوره‌های گذشته این جشنواره 707 هزار و 450 اثر به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و اردو به دبیرخانه ارسال شده است.

تکیه‌ای با تأکید بر اینکه باید مردمی بودن اعتکاف رعایت شود، بیان کرد: در نظر داریم در هر استان یک شورای سه‌گانه اعتکاف متشکل از نماینده ولی فقیه در استان، رئیس دفتر تبلیغات و نماینده ستاد اعتکاف را تشکیل دهیم.

وی با بیان اینکه در دوران کرونا فضای مجازی گسترش پیدا کرده است، ابراز کرد: امسال با رویکرد افزایش کیفیت فضای مجازی به دنبال برگزاری حضوری مراسم اعتکاف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با دستور ریاست جمهوری هستیم.

رئیس ستاد اعتکاف اضافه کرد: در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی 4 مسجد را به دلیل سقف کوتاه از پذیرش معتکفین معاف کردیم.

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha