خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14497
۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۰۸:۲۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خبر داد؛

استقرار ۲ فروند بالگرد اورژانس هوایی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

استقرار ۲ فروند بالگرد اورژانس هوایی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: ۲ فروند بالگرد اورژانس هوایی به‌منظور ارائه بهتر خدمات درمانی در شهرستان‌های ایرانشهر و چابهار مستقر شدند.

به گزارش اس.بی پرس، کامران کردی گفت: اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر این بار با چند برابر ظرفیت نسبت به گذشته، کار خود را آغاز کرده و از این پس موارد اورژانسی مردم جنوب استان، حتی در صعب‌العبورترین مناطق زیرپوشش این دانشگاه سریعاً امدادرسانی می‌شود.

او بیان کرد: بالگرد پیشین تنها ۲ بیمار ظرفیت داشت و اکنون برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم شریف جنوب استان که بعضاً در مناطق سخت گذر سکونت دارند، بالگرد‌هایی با گنجایش هشت نفر تأمین کرده‌ایم، زیرا جان انسان از اهم موضوعات است که ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر سعی داریم به بهترین نحو از جان مردم استان صیانت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با بیان از لحاظ جغرافیایی حوزه زیرپوشش این دانشگاه با ۱۲ شهرستان بزرگ‌ترین وسعت را در کشور دارد گفت: استفاده از اورژانس هوایی در مناطق سخت گذر با کاهش زمان در امدادرسانی موجب نجات جان مصدومان و کاهش صدمات ناشی از حوادث و بیماران اورژانسی می‌شود.

اورژانس هوایی با یک فروند بالگرد در گذشته در ایرانشهر مستقر و فعال بود، اما بنا به دلایلی از این شهرستان به نقطه دیگری از کشور انتقال یافت که مجدداً با تلاش مسئولان و به سبب بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی در جنوب استان ۲ فروند بالگرد به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اختصاص یافت.

استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی جغرافیایی در حوزه بهداشت و درمان به سه حوزه تقسیم شده که هر حوزه زیرپوشش یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر قرار دارد.

دانشگاه علوم پزشکی زابل ۵ شهرستان زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز، دانشگاه پزشکی زاهدان شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه، تفتان، خاش، سراوان، سیب سوران و گلشن و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر شهرستان‌های ایرانشهر، مهرستان، راسک، سرباز، فنوج، دلگان، قصرقند، نیکشهر، لاشار، زرآباد، کنارک و چابهار را زیر پوشش دارند.

ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha