خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14501
۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۰۹:۲۸

ایجاد الگوهای کشت جدید در شهرستان قصرقند

ایجاد الگوهای کشت جدید در شهرستان قصرقند
مدیر بنیاد علوی قصرقند، از ایجاد الگوهای کشت جدید در شهرستان قصرقند خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، رضا بختیاری گفت: بنیاد علوی شهرستان قصرقند در راستای ایجاد الگوهای جدید در حوزه کشاورزی و استفاده بهینه از منابع آبی و خاکی اقدام به حمایت از کشت الگویی گیاهان دارویی از نوع گل‌رنگ کرده که با اجرای این برنامه ۳۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت این گیاه با ارزش رفته است.

او ادامه داد: پس از بازخوردهای مثبت در کشت این گیاه با ارزش طی سال گذشته، در سال جدید سطح وسیع‌تری از این گیاه دارویی را تحت پوشش حمایتی خود قرار داده و انتظار می‌رود میزان سطح کشت این الگوی کشت جدید، سال‌به‌سال افزایش یابد.

معاون اشتغال و معیشت بنیاد علوی قصرقند نیز در این زمینه ضمن اشاره به ظرفیت‌های گسترده کشاورزی در منطقه، گفت: هدف از ایجاد این الگوهای جدید افزایش درآمد کشاورزان در اراضی خرده مالکی و بهترین راه‌کار برای درآمدزایی مناسب در اراضی کوچک کشت گیاهان دارویی با ارزش و متناسب با اقلیم منطقه است.

علی جلالوند، افزود: شهرستان قصرقند ظرفیت بسیار مناسبی برای کشت انواع گیاهان دارویی از جمله گلرنگ، حنا، آویشن فلفل نعنایی و غیره را داراست و انتظار می‌رود کشاورزان از این ظرفیت‌های بی‌بدیل، بهره‌مند شوند.

او گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، در این طرح ۳۰ هکتاری، کشاورزان از خدمات متنوعی از جمله آموزش، مشاوره، یارانه بذر و کود و خرید تضمینی محصول توسط بنیاد علوی بهره‌مند می‌شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha