خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14510
۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۱۲:۲۸

۴۰ طرح در بخش مرکزی خاش گرامیداشت دهه فجر آماده افتتاح است

۴۰ طرح در بخش مرکزی خاش گرامیداشت دهه فجر آماده افتتاح است
بخشدار مرکزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: ۴۰ طرح عمرانی و خدماتی، کشاورزی، بهداشتی، دامی و مسکن محرومان و روستایی گرامیداشت دهه مبارک فجر در نقاط مختلف این بخش آماده افتتاح است.

به گزارش اس.بی پرس، عیدمحمد قلندرزهی روز یکشنبه اظهار داشت: برای اجرای این پروژه‌ها با همکاری دولت و بخش خصوصی حدود ۲۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: بهره‌برداری از ۲۵ واحد مسکن روستایی صمدآباد و ۲ مسکن محرومان در روستای بیت آباد، اصلاح و بازسازی کابل‌های برق قاسم‌آباد و رفع افت ولتاژ برق موتور فجر، یک واحد مرغداری در اسماعیل‌آباد، جایگاه سوخت آفتاب سرحد محور خاش به سراوان، روکش آسفالت محور خاش به سنگان، طرح کف سازی روستای سنگان و فاز یک مجتمع گردشگری سنگان، خانه‌های بهداشت دشت رباط و گیدبست، روکش آسفالت نورآباد سرتلاپ، پست‌بانک در روستاهای نجف‌آباد و اکبرآباد، بهسازی معابر کند زرد، استخر کارواندر و کانال آبیاری عباس‌آباد از مهم‌ترین طرح‌های آماده افتتاح در نقاط روستایی بخش مرکزی خاش هستند.

بخشدار مرکزی خاش ادامه داد: طرح بزرگ گازرسانی به روستاهای این بخش با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان و فراهم کردن زمینه ایجاد شغل برای افزون بر ۲۰۰ نفر و بهره‌مندی ۱۲۸ هزار نفر از گاز شهری کلنگ زنی می‌شود.

وی اظهار داشت: جایگاه سوخت بین‌راهی آفتاب سرحد با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال از پروژه‌های شاخص بخش مرکزی خاش بوده که به همت بخش خصوصی ایجاد و در ایام دهه فجر راه‌اندازی می‌شود.

قلندرزهی گفت: افزون بر ۱۰۰ عنوان برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر در نقاط مختلف روستایی بخش مرکزی خاش به اجرا در می‌آید.

شهرستان مرزی خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha