خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14519
۱۴۰۰/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۱

عدم مراجعه بیش از 20 درصد مردم سیستان و بلوچستان به مراکز واکسیناسیون

عدم مراجعه بیش از 20 درصد مردم سیستان و بلوچستان به مراکز واکسیناسیون
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه ویروس کرونا مرتب دچار جهش و تغییر می‌شود و مهم‌ترین راه پیشگیری رعایت فاصله اجتماعی، ماسک و تکمیل فرآیند واکسیناسیون است گفت: 20 درصد مردم در سطح استان سیستان و بلوچستان تاکنون به تزریق واکسن خود اقدام نکرده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر خداداد شیخ‌زاده، با بیان اینکه تلاش‌های فراوان جهت دسترسی راحت مردم برای تزریق واکسن در سرتاسر استان صورت گرفته است و مراکز و پایگاه‌های تجمیعی در خدمت مردم هستند گفت: متأسفانه استقبال چندانی از واکسیناسیون دز سوم نشده و به آن پوشش مطلوب نرسیده‌ایم.

وی بیان کرد: تزریق یک و یا حتی 2 نوبت واکسن کرونا برای تکمیل ایمنی بدن در برابر ویروس کفایت نمی‌کند و لازم است تا همه افراد بالای 18 سال حداقل 3 نوبت واکسن کرونا را دریافت کنند و هر چه زودتر برای تزریق واکسن خود اقدام نمایند.

وی گفت: هم‌زمان با سراسر کشور واکسیناسیون کرونا برای افراد 9 سال به بالا آغاز گردیده و دو نوع واکسن، شامل سینوفارم و پاستوکووک به این گروه سنی تزریق خواهد شد و انجام واکسن با رضایت والدین صورت می‌گیرد.

وی افزود: سن واکسیناسیون کاهش پیدا کرده به این دلیل گروهی که واکسن تزریق نکرده‌اند در حقیقت گروه کمتر از 12 سال هستند که باید واکسینه شوند و ممکن است در آینده نیز از 9 سال به پایین‌تر هم کاهش پیدا کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما