خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14524
۱۴۰۰/۱۱/۱۱ - ۱۰:۳۲

حرکتی جهشی در مسیر گام دوم انقلاب/ زمینه ایجاد هشت هزار شغل در چابهار فراهم شد

حرکتی جهشی در مسیر گام دوم انقلاب/ زمینه ایجاد هشت هزار شغل در چابهار فراهم شد
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه هشت هزار شغل جدید تا سال ۱۴۰۳ در منطقه آزاد چابهار ایجاد می‌شود گفت: تا پایان امسال نیز با ورود تجهیزات جدید صنعتی شاهد تحولی در توسعه منطقه آزاد چابهار و تحقق اهداف گام دوم انقلاب خواهیم بود.

به گزارش اس.بی پرس، محمد هدایی روز دوشنبه با بیان اینکه هم‌اکنون قراردادهای منعقده و جاری متعددی در منطقه آزاد چابهار در حال اجرا است اظهار داشت: برخی از این قراردادها هنوز به بهره‌برداری کامل نرسیده‌اند که ارزش ریالی آن‌ها افزون بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است.

به گفته وی، با توجه به میزان سرمایه‌گذاری و برنامه‌های زمان‌بندی اعلام شده از سوی سرمایه‌گذاران و همچنین تعداد اشتغال پیش‌بینی‌شده در واحدهای در حال احداث تا سال ١۴٠٣ میزان اشتغال پیش‌بینی‌شده در واحدهای تولیدی به هشت هزار نفر و میزان تولیدات منطقه آزاد به ۲ میلیارد دلار (۵۵ هزار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بر مبنای دلار ۲۷ هزار و ۸۵۰ تومان) خواهد رسید.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: طبق برآورد کارشناسی در سال ١۴٠٧ نیز میزان اشتغال بیش از ۲۰ هزار نفر و تولیدات منطقه به چهار میلیارد دلار یعنی (یک‌صد و ۱۱ هزار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان) خواهد رسید.

هدایی یادآور شد: این اطلاعات مربوط به پروژه‌هایی است که تاکنون منجر به انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه شده‌اند و سرمایه‌گذاری‌هایی که ازاین‌پس رقم خواهد خورد بر اعداد ذکر شده افزوده خواهد شد.

 

افزایش ۹۰ درصدی سرمایه‌گذاری محقق شده

به گفته معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار؛ سرمایه‌گذاری محقق شده تا پایان آذرماه ۱۴۰۰ افزون بر ٩ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به مجموع سال ٩٩ که معادل پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری محقق شده داشتیم از رشد ٩٠ درصدی برخوردار بوده است.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال ۱۴۰۰ و ورود تجهیزات خریداری شده به منطقه برای نصب در پروژه‌ها تحول شگرفی در میزان سرمایه‌گذاری محقق شده را شاهد باشیم.

اتفاقات بزرگی در راه است و چابهار به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران که از شمول تحریم‌های ظالمانه هم خارج است، منطقه‌ای متفاوت و از حیث پیشرفت صنعتی، یکی از قطب‌های مهم کشور خواهد شد.

بیانیه گام دوم انقلاب یک سند و راهکاری است که به‌منظور اجرا در دهه پنجم انقلاب مدنظر قرار گرفته‌ است و هسته مرکزی آن سپردن کارها به جوان‌ها با هدف پیشرفت همه‌جانبه است.

به گفته بسیاری؛ آنچه در بیانیه گام دوم انقلاب حائز اهمیت است، کلیدواژه «جوانان» بوده و مقام معظم رهبری در این خصوص می‌فرمایند «جمعیت جوان زیر ۴۰ ‌سال فرصت ارزشمندی برای کشور است»

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha