خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14528
۱۴۰۰/۱۱/۱۱ - ۱۰:۵۸

احیای امربه‌معروف و نهی از منکر با اقدامات فرهنگی و هنری

احیای امربه‌معروف و نهی از منکر با اقدامات فرهنگی و هنری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان از احیاء فریضتین در قالب عقد تفاهم‌نامه مشترک میان این اداره کل با ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان خبر داد.

به گزارش اس بی پرس، حسین مسگرانی در دیدار با دبیر و معاونین ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اظهار داشت: این دو فریضه مهم جزو موارد مورد تأکید رهبر انقلاب بوده که به نحوی مغفول مانده‌اند و لازم تا با اجرای ویژه‌برنامه‌های مختلف بیش از پیش شناسانده شده و در راستای احیاء آن گام برداریم.

وی افزود: با توجه به شرایط روز جامعه به‌منظور ترویج این دوفریضه واجب لازم است تا استفاده از رسانه‌های نوین و به‌ویژه فضای مجازی بهره و استفاده کافی را برد که در این زمینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه ادارات شهرستانی آن نیز با تمام قوان و امکانات آماده همکاری با ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر هستند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان طراحی و تهیه طرح‌های فرهنگی فاخر، اجرای برنامه‌های محتوایی در حوزه شعر، نمایش و تئاتر، اقدامات هنری و... ازجمله مواردی است که می‌توان در قالب آن امربه‌معروف و نهی از منکر را بیشتر معرفی کرد و این امر مطالبه جدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز می‌باشد که در قالب عقد تفاهم‌نامه مشترک به مرحله اجرا خواهد رسید.

مسگرانی تأکید کرد: آنچه در این تفاهم‌نامه مدنظر طرفین می‌باشد اجرای برنامه‌های تأثیرگذار و ماندگار است و از اجرای کارهای زودگذر و کم اثر خودداری خواهد شد.

در ادامه این دیدار، محسن اکبری دبیر ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر استان نیز با تأکید بر لزوم معرفی زیبایی‌های فریضتین در جامعه به‌ویژه در میان قشر جوان، اظهار کرد: هنر ابزاری است که می‌تواند به‌خوبی معروف و منکر را در جامعه به مخاطب معرفی کند.

وی ادامه داد: باید تلاش کرد در این مسیر به سمتی برویم که رساترین هنرها در خدمت ترویج این دو فریضه واجب فراموش شده قرار گیرد.

شایان‌ذکر است در پایان این جلسه پیش‌نویس تفاهم‌نامه مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در حوزه‌های مختلفی ازجمله فرهنگی هنری، سینمایی، رسانه و فضای مجازی تدوین شود تا پس از بازنگری مفاد و امضاء طرفین، در سریع‌ترین زمان ممکن به مرحله اجرا برسد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha