خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14529
۱۴۰۰/۱۱/۱۱ - ۱۱:۰۵

عملیات آب‌رسانی جمعیت امام رضایی‌ها به روستاهای سیستان و بلوچستان

عملیات آب‌رسانی جمعیت امام رضایی‌ها به روستاهای سیستان و بلوچستان
عملیات اجرایی آب‌رسانی به 7 روستا در شهرستان‌های چابهار و دشتیاری و همچنین اصلاح و توسعه شبکه درفازدوم جمعیت امام رضایی‌ها آغازشده است تا جمع روستاهای آب‌رسانی شده توسط این جمعیت به 24 برسد.

به گزارش اس.بی پرس، ثبت رکورد‌های جدید افزایش دما در تابستان سال 1400 در استان سیستان‌وبلوچستان و کمبود نزولات آسمانی همچنین عدم دسترسی برخی از روستاها به آب آشامیدنی سالم، ضرورت آب‌رسانی دائم به مناطق مختلف این استان بزرگ کشور را محسوس کرد، به همین منظور جمعیت امام رضایی‌ها به کمک مردم استان سیستان و بلوچستان آمد تا با یک کار گروهی، دغدغه‌های مردمان این دیار از بابت آب در استان سیستان و بلوچستان برطرف شود.

جمعیت امام رضایی‌ها که پس از وقوع سیل دی‌ماه 98 در جنوب سیستان و بلوچستان به‌طورجدی وارد میدان خدمت‌رسانی به مردم روستاهای استان شده، در تابستان سال 1400 در فاز اول پروژه آب‌رسانی به 17 روستا شامل 10 روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان چابهار، یک روستا از توابع شهرستان دشتیاری و 7 روستا از توابع شهرستان نیمروز را بر عهده گرفت و هم‌اکنون وارد فاز دوم آب‌رسانی به روستاهای استان سیستان و بلوچستان شده است.

گروه‌ فنی و مهندسی جمعیت امام رضایی‌ها عملیات آب‌رسانی به 7 روستای فاقد شبکه آب شرب در جنوب این استان در محدوده شهرستان چابهار و دشتیاری آغاز کرده است و پیش‌بینی می‌شود طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال 1400 آب‌رسانی به این 7 روستا فاقد شبکه پایان یابد و مشکل این روستاهای دچار تنش آبی نیز مرتفع شود.

در راستای تأمین آب شرب پایدار و اتصال به منابع تأمین مطمئن اجرای شبکه و خطوط فرعی 7 روستا گارفقیر، زیندان بالا، زیندان پایین، پیرمحمدبازار گبولانی، تینک، سایانی و کنوری در شهرستان‌های دشتیاری و چابهار و اصلاح و توسعه شبکه آن به همت جمعیت امام رضایی‌ها انجام می‌شود.

در اجرای فاز دوم خدمات مشاوره فنی شامل تهیه نقشه و مشخصات فنی با شرکت آبفا است و جمعیت امام رضایی‌ها همانند فاز اول مسئولیت تأمین مصالح شامل لوله، شیرآلات و اتصالات و اجرای لوله‌گذاری را مطابق مشخصات فنی ارائه‌شده از شرکت آبفا را بر عهده دارد.

در عملیات آب‌رسانی به روستا‌های سیستان‌وبلوچستان در فاز اول توسط گروه فنی و مهندسی جمعیت امام رضایی‌ها در تابستان سال 1400 جشن خداحافظی با تانکر آب در ۱۷ روستا در مدت کمتر از ۶۰ روز اتفاق افتاد و تأمین آب آشامیدنی پایدار و اتصال به منابع تأمین مطمئن اجرای شبکه و خطوط فرعی ۱۱ روستا در شهرستان‌های دشتیاری و چابهار و اصلاح و توسعه شبکه آب آشامیدنی و خطوط فرعی ۶ روستا در شهرستان نیمروز محقق شد.

روستاهای ملابخش جدگال، باغ درمحمد، جان محمددرکاله، احمد جدگال، فتی محمد درکشیده، عبدالرحمن درفشه، میراباد، پتی، پیر بخش سویک و نوهانی شکر بازار در بخش مرکزی چابهار، روستای ریورزهی در شهرستان دشتیاری و روستاهای قائم آباد، الری، فقیر لشکری، کچیان، حیدرآباد فتح الله، چهار روستا هم عرض صفر اربابی، دهنو، پشت ادیم و حسین آذرنگ شهرستان نیمروز در فاز اول آبرسانی جمعیت امام رضایی‌ها به شبکه آب شرب دائمی و سالم متصل شدند.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha