خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14531
۱۴۰۰/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۶

نشست تخصصی تفاهم‌نامه چهارجانبه احداث نیروگاه تجدید پذیر خانگی (۵ کیلوواتی)

نشست تخصصی تفاهم‌نامه چهارجانبه احداث نیروگاه تجدید پذیر خانگی (۵ کیلوواتی)
در نشستی مشترک با حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)، نماینده استانداری و دبیر نهاد مردمی بانک رسالت به‌زودی تفاهم‌نامه همکاری چهارجانبه جهت احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر خانگی در این استان منعقد خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: در مرحله اول انجام این تفاهم‌نامه ۷۰ نیروگاه پنج کیلوواتی تا نیمه اسفندماه امسال در روستای ملاعلی شهرستان هیرمند نصب خواهد شد.

خلیل عوض زاده با بیان اینکه احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر در کشور یکی از سیاست‌های اصلی وزارت نیرو است و استان سیستان و بلوچستان نیز در این زمینه پتانسیل‌های بالایی دارد گفت: شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان نیز به نمایندگی از شرکت ساتبا برابر بخشنامه ابلاغی به جهت خدمت‌رسانی به مردم در این بخش همکاری و عقد قرارداد خرید تضمینی برابر قدرت ظرفیت انشعاب اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: فرآیند ثبت‌نام متقاضیان، تغییر نام مشترکانی که اشتراک به نام آن‌ها نیست و افزایش آمپراژ انشعاب برق مشترکان ازجمله نکات مهم مطرح‌شده در این نشست بود.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پرسنل این شرکت آمادگی کامل جهت همکاری در تسریع انجام این پروژه مهم مردمی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت مناسب انرژی‌های تجدید پذیر در سیستان و بلوچستان، انجام این‌گونه پروژه‌ها که در راستای اقتصاد مقاومتی بوده نقش مهمی در ایجاد درآمد پایدار خانوار و تثبیت جمعیت روستایی دارد.

عوض زاده بیان کرد: در صورت انجام موفق این پروژه، تعداد ۱۰۰ نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در منطقه ایرندگان این استان نیز موردتقاضا است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha