خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14537
۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۰۸:۵۰
هشدار سطح زرد هواشناسی

وزش باد نسبتاً شدید در اکثر نقاط سیستان و بلوچستان

وزش باد نسبتاً شدید در اکثر نقاط سیستان و بلوچستان
رئیس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار زرد این اداره کل، از تغییر نوع توده‌هوا در هفته جاری خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ملاشاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و کاهش موقتی دما را ازجمله پدیده‌های غالب این سامانه عنوان کرد و گفت: فعالیت این سامانه از بعدازظهر فردا آغاز و تا بعدازظهر پنج‌شنبه نیز ادامه خواهد داشت.

علی ملاشاهی مناطق تحت تأثیر این سامانه را در روز سه‌شنبه: زاهدان، مناطق شمالی ایرانشهر، دلگان و تفتان، در روز چهارشنبه: تمامی شهرستان‌های استان و روز پنج‌شنبه: هیرمند، هامون، نیمروز، زهک، زابل، گلشن، سراوان، دلگان، فنوج، لاشار، قصرقند، نیکشهر، زرآباد اعلام کرد.

رئیس پیش‌آگاهی‌های جوی همچنین افزود: در این روزها احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و ساختمان‌ها به‌ویژه کارگاه‌های ساختمانی، سقوط و خسارت به تابلوهای تبلیغاتی و همچنین احتمال خسارت به سازه و پوشش گلخانه‌ها و سالن‌های پرورش دام و طیور وجود دارد.

وی همچنین از احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در اثر کاهش دما خبر داد و بیان داشت: دامداران و کشاورزان تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از خسارت‌ها بیندیشند.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی استان همچنین ارتفاع امواج دریای عمان را در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه 1.5 تا 2 متر پیش‌بینی کرد و تأکید کرد: وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج، می‌تواند سبب غرق شدن قایق‌های سبک و پاره شدن تورهای صیادی نیز شود.

وی ضمن اشاره به کاهش دید در مناطق ساحلی بر اثر خیزش گرد و خاک، احتیاط در ترددهای دریایی و صیادی را الزامی توصیف کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما