خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14539
۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۰۸:۵۸

استمرار اجرای گشت‌های مشترک کنترل محصولات آرایشی و بهداشتی در زاهدان

استمرار اجرای گشت‌های مشترک کنترل محصولات آرایشی و بهداشتی در زاهدان
مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در 8 ماهه اول سال جاری بیش از 430 مورد بازدید و بازرسی از فروشگاه‌ها و مراکز عرضه اقلام آرایشی و بهداشتی و آرایشگاه‌های بانوان در شهر زاهدان در راستای کنترل و پایش لوازم‌آرایشی و بهداشتی و حفظ سلامت مصرف‌کننده انجام‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر مریم بیگمی افزود: 29 مورد از بازرسی‌های صورت گرفته با همراهی سایر دستگاه‌های اجرایی دخیل در امر پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و در قالب بازدیدهای مشترک انجام شده است.

مریم بیگمی، ادامه داد: در طی این بازدیدها بیش از 28 میلیون ارزش ریالی اقلام آرایشی و بهداشتی غیرمجاز کشف شده در این هشت‌ماهه برآورد شده است و تعداد 25 واحد متخلف نیز به مراجع ذیصلاح قانونی معرفی‌شده‌اند.

وی در رابطه با وضعیت واردات و صادرات اقلام خوراکی و آشامیدنی نیز گفت: در هشت‌ماهه اول سال جاری حدود 740 مجوز ترخیص کالا برای اقلام خام کشاورزی وارداتی مانند برنج و کنجد صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، بیش از 11 درصد رشد داشته است و در همین مدت 9 فقره گواهی بهداشتی برای صادرات مواد خوراکی و آشامیدنی نیز صادر شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما