خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14541
۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۰۹:۱۳

برگزاری 43 برنامه محوری در دهه مبارک فجر

برگزاری 43 برنامه محوری در دهه مبارک فجر
مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان گفت: در دهه فجر امسال ۴۳ برنامه محوری و شاخص و ۸۲۰ فعالیت در سطح استان در قالب برنامه‌های هنری، فرهنگی و ادبی اجرا خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، معصومه هادی اظهار کرد: کمیته کودکان و نوجوان دهه فجر با هدف افزایش سطح آشنایی معرفی کودکان و نوجوانان با انقلاب اسلامی برنامه‌ها و رویکردهای مختلفی را در ایام دهه فجر امسال برنامه‌ریزی کرده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان گفت: کودکان و نوجوانان از آغاز انقلاب فاصله زیادی گرفتند و ما وظیفه داریم که ارزش‌ها و اهداف انقلاب را برای آن‌ها تبیین کنیم تا با ذهنی آگاه و نگاهی روشن از آرمان‌های انقلاب

هادی بیان کرد: وقتی کودکان و نوجوانان هویت خودشان را بشناسند و به نظام انقلاب اسلامی تعهد داشته باشند هیچ حربه‌ای از سمت دشمن نمی‌تواند آن‌ها را تکان دهد.

وی ادامه داد: بنابراین ما رویکردهای اجرایی و وظایفی داریم تا برنامه‌ریزی و بسترسازی مناسب برای کودکان و نوجوانان برای آشنایی با آرمان‌های انقلاب صورت گیرد.

این مسئول افزود: کرونا شرایطی ایجاد کرده که بچه‌ها از طریق فضای مجازی وارد دنیای جدیدی شدند و لازم است که ما به نحوی پاسخگوی شبهات و سؤالات آن‌ها باشیم.

وی ادامه داد: به همین منظور اقداماتی از جمله راه‌اندازی سامانه‌ها، برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌ها، نمایش و انتشار فیلم‌ها در فضای مجازی را در دستور کار قرار دادیم.

هادی بیان کرد: در دهه فجر امسال نیز تولید محتوا و قصه‌گویی انقلابی برنامه‌ریزی شده و نقطه عطف دیگری نیز شکل خواهد گرفت، از طرفی زمینه‌سازی برای حضور و مشارکت کودکان و نوجوانان با اجرای برنامه‌ها و جشن‌ها، الگوسازی مناسب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان گفت: تمام برنامه‌های دهه فجر در کشور قرار است با عنوان جشن ملی ۱۴۰۰ اجرا شود تا کودکان و نوجوانان طعم شیرینی را از برنامه‌های این دهه بچشند.

رئیس کانون پرورش فکری استان یادآور شد: در دهه فجر امسال ۴۳ برنامه محوری و شاخص و ۸۲۰ فعالیت در سطح استان در قالب برنامه‌های هنری، فرهنگی و ادبی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال ساختمان جدید کانون زبان ایران که وابسته به کانون پرورش فکری است افتتاح خواهد شد، گفت: فروشگاه کانون که مجموعه کاملی از انتشارات و محصولات استاندارد است نیز در این ایام راه‌اندازی خواهد شد.

هادی تصریح کرد: از ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه برنامه‌های مختلفی در سطح استان اجرا خواهد شد که ویژه‌برنامه مردی شبیه کوه با محوریت معرفی شخصیت امام خمینی (ره) با تولید محتوا در فضای مجازی و ویژه‌برنامه زنگ آزادی با محوریت معرفی وقایع و ایام و روزشمار انقلاب، برپایی نمایشگاه کتاب‌های انقلابی و ویژه‌برنامه «نوجوان آگاه» کارگاه بحث آزاد با موضوع استکبارستیزی از مهم‌ترین این برنامه‌ها هستند.

وی از برنامه‌های دیگری که در دهه فجر امسال برگزار می‌شود به مهرواره قصه‌گویی بچه‌های انقلاب اشاره کرد و گفت: قصه‌گویی اعضا و مربیان و بازنشر در فضای مجازی، نشست‌های تخصصی انجمن قصه‌گویی و جشن محوری من انقلابی‌ام از برنامه‌های دیگری است که در این ایام برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان افزود: همچنین از برگزیدگان کشوری مهرواره فصلی عکس بهار و برگزیدگان مهرواره مونولوگ‌گویی نیز تقدیر خواهد شد.

وی بیان کرد: ویژه‌برنامه امداد انقلابی و برگزاری کارگاه قصه با حضور تیم سیار در ستاد اقامه نماز جمعه، اجرای وبینار ویژه نوجوانان و اعلام برگزیدگان مهرواره استان قهرمان من از برنامه‌های دیگری است که در دهه فجر امسال در سطح استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان گفت: انتشار کلیپ‌های ساخته‌شده با موضوع شهدا در فضای مجازی، برگزاری مسابقات جام‌بازی‌های بومی و محلی برای بچه‌های حاشیه شهری، برگزاری کارگاه‌های نمایش خلاق شاه مقوایی، نشست‌های تخصصی انجمن‌های شعر، نمایش و عکاسی، برنامه آوای انقلاب بازخوانی نواها و سرودهای انقلابی توسط نوجوانان، اجرای برنامه‌های سینما انقلاب (نمایش فیلم‌های انقلابی به‌صورت رایگان برای کودکان و نوجوانان)، اجرای نمایش عروسکی خلاق، برگزاری مسابقات جام‌بازی‌های بومی و محلی برای بچه‌های روستا و حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن از سایر برنامه‌هایی است که در ایام دهه فجر امسال برگزار خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha