خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14549
۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۰:۴۷
مشاور رئیس‌جمهور:

همه اقوام و مذاهب و جنسیت‌ها در نظام اسلامی برابر هستند

همه اقوام و مذاهب و جنسیت‌ها در نظام اسلامی برابر هستند
مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب گفت: همه اقوام و مذاهب و جنسیت‌ها در نظام اسلامی برابر هستند و هیچ خط‌کشی نداریم چون همه از سرمایه‌های کشور هستند.

به گزارش اس.بی پرس، ماموستا عبدالسلام کریمی در جلسه معتمدان، روحانیان و مسئولان شهرستان‌های کنارک، زرآباد، دشتیاری و چابهار که در محل در فرمانداری کنارک برگزار شد اظهار داشت: رئیس‌جمهور شخصاً بر استفاده از شایستگان اهل سنت تأکید ویژه دارند و این موضوع را به این‌جانب گفته‌اند تا به استاندار سیستان و بلوچستان یادآور شوم. رئیس‌جمهور توجه ویژه‌ای به پیگیری مشکلات مردم جنوب سیستان و بلوچستان دارد و در سیل اخیر نیز دستورات ویژه‌ای دادند که همه این دستورات در جریان است.

وی گفت: همه اقوام و مذاهب و جنسیت‌ها در نظام اسلامی برابر هستند و هیچ خط‌کشی نداریم چون همه از سرمایه‌های کشور هستند.

مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب بیان کرد: مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری همواره تأکید بر وحدت و انسجام دارند و خداوند نیز می‌فرماید «من شما را قبیله قبیله و قوم‌های مختلف آفریدم تا همدیگر را بیشتر بشناسید»

ماموستا کریمی بیان کرد: یکی شدن و امت واحده تأکید خداوند در قرآن است و فقط نزد خداوند تقوا مطرح است و هیچ‌کس بر دیگری ترجیح ندارد.

وی ادامه داد: نظر نظام اسلامی بر برابری است و در این راستا هیچ تبعیضی قائل نیست و برای ایران اسلامی شیعه و سنی و مسیحی مطرح نیست‌.

ماموستا کریمی تصریح کرد: تخصیص ۳۱۰ میلیارد تومان برای کاهش مشکلات جمع‌آوری آب‌های سطحی و فاضلاب خبر خوشی است و این نشان از نگاه ویژه نظام به این منطقه است.

وی با بیان اینکه پیگیری مطالبات و مشکلات مردم از وظایف مسئولان است و باید در این راه از هیچ کوششی دریغ نکنند، خاطرنشان کرد: ما هم مشکلات را اولویت‌بندی و در سطح کلان پیگیری می‌کنیم تا به نتیجه مثبت برسند.

تکمیل زیرساخت‌ها به پیشرفت سواحل مکران کمک می‌کند

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز گفت: جمهوری اسلامی در طول سال‌های گذشته مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته و هم‌اینک پله‌های پیشرفت را طی می‌کند و نظام برکات زیادی برای کشور داشته است.

رحمدل بامری افزود: نظام جمهوری اسلامی در بحث پیشرفت سواحل مکران اعتبارات زیادی در حال هزینه دارد و هم‌اینک پتروشیمی، فولاد، شهر جدید تیس و ده‌ها پروژه بزرگ و کوچک در حال اجرا بوده و باید مشکلات و کمبود زیرساخت‌ها با تخصیص اعتبارات لازم حل شود.

وی گفت: شهر چابهار بیش از ۷۰ هزار مترمکعب آب نیاز دارد این در حالی است که برای کل چابهار و کنارک ۳۷ هزار مترمکعب تولید آب‌شیرین‌کن است که کافی نیست.

بامری ادامه داد: سواحل مکران ظرفیت‌های گردشگری، کشاورزی و شیلاتی دارد که نیاز است زیرساخت‌های آن تأمین و مشکلات پیش رو حل شود.

وی با اشاره به بارندگی ۳۶۰ میلی‌متری باران در سواحل مکران، گفت: خدمات مسئولان در زمان کوتاه ستودنی است و شاهد آن هستیم بنیاد مسکن برای ساخت خانه‌های استاندارد اقدام کرده و سایر مسئولان پای‌کار هستند.

معاون استاندار گفت: توزیع کالای ضروری برای مردم سیل‌زده در حال انجام است و امیدواریم مشکلات مرتفع شود.

تخصیص ۱۶۰ میلیارد تومان برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و ۱۵۰ میلیارد تومان برای فاضلاب شهری کنارک

فرماندار کنارک نیز گفت: ۱۶۰ میلیارد تومان برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و ۱۵۰ میلیارد تومان برای فاضلاب شهری اختصاص پیدا کرده که امیدواریم هر چه سریع‌تر نهایی و اقدامات لازم انجام و مشکلات مردم مرتفع شود.

عبدالغفور هوت ادامه داد: این شهرستان ۵۸ کارخانه دارد و دارای ظرفیت‌های مهم شیلاتی و کشاورزی است.

وی افزود: شهرستان کنارک با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت با ۱۵ هزار خانوار، دارای ۲ بخش کهیر و مرکزی، چهار دهستان است.

وی بیان کرد: شهر کنارک حالت یک گودی هست و تمامی آب باران در آن می‌ماند و دیدیم در بارندگی ۳۵۰ میلی‌متری مردم با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند و هنوز هم گرفتار هستند.

فرماندار کنارک با اشاره به اینکه در طول ۱۰ روز با کمک قشرهای مختلف مردم و مسئولان و با استفاده از ۵۰۰ پمپ بزرگ و کوچک آب از معابر و خانه‌ها تخلیه شد، گفت: از همه مردم، گروه‌های جهادی، مسئولان و به‌ویژه استاندار قدردانی می‌کنم.

وی بیان کرد: بیش از ۲ هزار واحد خانه قرار است در کنارک ساخته شود و در کنار این‌ها نیز کمیته امداد ورود کرده است.

«ماموستا عبدالسلام کریمی» مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در سفر به سیستان و بلوچستان با اقشار مختلف مردم، ائمه جمعه، سران طوایف و مسئولان دستگاه‌های اجرایی این استان دیدار و گفت و گو کرد، در این سفر رحمدل بامری معاون استاندار، وی را همراهی می‌کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha