خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14551
۱۴۰۰/۱۱/۱۲ - ۱۱:۲۴

۲۰ پروژه آبی هم‌زمان با دهه فجر در سیستان و بلوچستان بهره‌برداری می‌شود

۲۰ پروژه آبی هم‌زمان با دهه فجر در سیستان و بلوچستان بهره‌برداری می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: هم‌زمان با دهه مبارک فجر ۲۰ پروژه آبی در شهرها و روستاهای استان به‌منظور بهره‌مندی افزون بر ۲۲ هزار نفر از نعمت آب سالم و پایدار با اعتبار ۴۳۱.۱ میلیارد ریال آماده افتتاح و بهره‌برداری شده است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا قاسمی اظهار داشت: هم‌زمان با چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، ۲۰ پروژه آبی، شامل راه‌اندازی سیستم ازن زنی تصفیه‌خانه شهرهای سیستان و آب‌رسانی به ۲۹ روستا با جمعیتی افزون بر ۲۲ هزار نفر افتتاح و عملیات اجرایی خط انتقال آب از کارواندر به شهر خاش و آب‌رسانی به ۹ روستای زاهدان و سرباز آغاز می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس با اجرای ۹۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، حفر و تجهیز ۱۰ حلقه چاه، ۸۷۵ مترمکعب مخازن ذخیره و ساخت یک باب ایستگاه پمپاژ کمکی، ۲۲ هزار و ۵۷۲ نفر در قالب پنج هزار و ۳۵۴ خانوار از نعمت آب پایدار، سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در این ایام ۲۹ روستا در سطح شهرستان‌های سوران، مهرستان، سراوان، میرجاوه، تفتان و زاهدان به شبکه آب آشامیدنی متصل خواهد شد تصریح کرد: به‌منظور ارتقای کیفیت آب آشامیدنی شهرهای سیستان نیز نیمه سال ۹۹، راه‌اندازی سیستم ازن‌زنی تصفیه‌خانه شهرهای این منطقه در دستور کار این شرکت قرار گرفت و آماده بهره‌برداری است.

وی از آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب از کارواندر به شهر خاش و آب‌رسانی به ۹ روستا با جمعیت تحت پوشش هفت هزار و ۸۰۰ نفر در سطح شهرستان‌های سرباز و زاهدان خبر داد و گفت: ۱۲۵.۵ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، ۷۵۰ مترمکعب مخازن ذخیره، ساخت چهار موتورخانه و اجرای هفت کیلومتر جاده دسترسی با اعتباری بیش از سه هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها پیش‌بینی‌شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha