خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14563
۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۰۹:۱۰
ادهم کرد:

کبدی کار سیستان و بلوچستان بهترین بازیکن مدافع لیگ جهان شد

کبدی کار سیستان و بلوچستان بهترین بازیکن مدافع لیگ جهان شد
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: هادی اشترک کبدی کار مستعد و نخبه استان و ملی‌پوش جمهوری اسلامی ایران بهترین بازیکن مدافع هفته اخیر لیگ معتبر ستارگان جهان در کشور هندوستان شد.

به گزارش اس.بی پرس، ادهم کرد زابلی اظهار داشت: این استان سرزمین رستم پهلوانان افسانه‌ای ایران و خاستگاه کبدی کشور است به‌طوری‌که بخش قابل‌توجهی از بازیکنان تیم ملی کشور در بخش بانوان و آقایان را ورزشکاران این استان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: علاوه بر اشترک، سلیمان پهلوان دیگر کبدی کار شایسته سیستان و بلوچستان و بازیکن بااستعداد کشور نیز در لیگ ستارگان جهان در هندوستان با ارائه بازی‌های جذاب و تکنیکی توجه کارشناسان را به خود جلب کرده است.

 مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک افزون بر ۳۰۰ ورزشکار به‌طور سازمان‌یافته عضو هیئت کبدی سیستان و بلوچستان هستند.

افزون بر ۴۶ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در قالب حدود ۵۰ هیئت استانی و ۵۰۰ هیئت شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

کبدی یا همان زو، یک بازی ایرانی، اصیل و منشأ آن بازی‌های بومی و محلی بوده و این رشته که نیاز به قدرت و مهارت دارد کاملاً ساده و کم‌هزینه است.

کبدی، یک بازی بیرون سالنی و سالنی پرتحرک و ترکیبی از کشتی و راگبی است، برای گرفتن مهاجم یا فرار از دست حریف در این بازی، به مهارت، انعطاف‌پذیری، چابکی، استقامت، حضور ذهن و جرئت نیاز است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha