خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14569
۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۲
گفتگوی اختصاصی اس.بی پرس با یک کارآفرین

ویدئو: کارآفرینی که بیش از ده پیشنهاد اشتغال‌زا را در بنجار عملی کرده است

ویدئو: کارآفرینی که بیش از ده پیشنهاد اشتغال‌زا را در بنجار عملی کرده است
در این گزارش به سراغ کارآفرینی در ناحیه صنعتی بنجار در شمال سیستان و بلوچستان رفته‌ایم که بیش از ده پیشنهاد برای اشتغال‌زایی را در فضایی محدود عملی کرده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، ضرورت دانش‌بنیان و فناورانه کردن کشاورزی و همین‌طور حمایت از صنایع پایین‌دست و اشتغال آفرین یکی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر ایشان با جمعی از تولیدکنندگان و فعالان صنعتی بود.

ایشان در این دیدار تأکید کردند: باید در کنار حمایت از صنایع اصلی و مادر، از صنایع پایین‌دستی و اشتغال آفرین نیز حمایت‌های دولتی و بانکی انجام شود.

بیشتر بخوانید:

ضرورت «دانش‌بنیان و فناورانه کردن کشاورزی» از نگاه رهبری


در همین راستا خبرنگار اس.بی پرس به سراغ یکی از کارآفرین‌های شمال سیستان و بلوچستان رفته است که در فضایی محدود بیش از 10 پیشنهاد برای اشتغال‌زایی را عملی کرده است.

عبدالعلی صوفی که بازنشسته وزارت کشاورزی است انواع دام، طیور و گیاهان دارویی مناسب با شرایط خشک و شور سیستان و بلوچستان را پرورش می‌دهد و می‌گوید: مسئولان نباید سیستان و بلوچستان را صرفاً وابسته به کشاورزی ببینند درحالی‌که می‌توان با هزینه‌ای اندک و پرورش برخی طیور و گیاهان دارویی ثروت آفرینی زیادی انجام داد.

او نمونه‌ای کوچک از صنعتی اشتغال آفرین را در پرورش بلدرچین، مرغ محلی، بوقلمون، اردک، شترمرغ، بز و گوسفند، زنبورعسل، ماهی و کشت گیاه دارویی کینوا و پسته به نمایش گذاشته است که در این گزارش قابل‌مشاهده است:

خبرنگار: فاطمه شیرزایی


منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha