خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14575
۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۱۱:۲۲
با شروع پیک ششم کرونا

نگرانی فرماندار خاش از شیوع اومیکرون در این شهرستان

نگرانی فرماندار خاش از شیوع اومیکرون در این شهرستان
فرماندار خاش گفت: باید در مسیر صیانت از سلامت مردم با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود از صعودی شدن موج جدید اومیکرون پیشگیری شود.

به گزارش اس.بی پرس، صاحب گل صالحی در ستاد اجرایی و عملیاتی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا که با حضور ائمه جمعه و اعضای ستاد برگزار شد؛ با تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیان کرد: آمار ابتلا به سوش جهش‌یافته اومیکرون به‌طور صعودی در حال افزایش، موضوعی مهم و نگران‌کننده که مقابله با آن نیازمند بالاترین سطح توجه و هشدار است.

وی افزود: عزم و مداخله ائمه جمعه، علما و روحانیون، بخشداران و دهیاران و...در تشریح اهمیت واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدیریت اومیکرون و پیشگیری از پیک جدید بیماری و حساس سازی مجدد مسئولین ذی‌ربط در جامعه باشد؛ زیرا تنها راه پیشگیری از ابتلا به اومیکرون واکسیناسیون نیست و فرهنگ‌سازی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عدم حضور در تجمعات، استفاده از ماسک در اجتماعات ضروری، ادارات، مراکز خرید، بازار و...در کنار تلقیح واکسن بسیار ضروری است.

صالحی ادامه داد: ساده‌انگاری خطر شیوع سویه اومیکرون در شهرستان را سرعت می‌بخشد، بنابراین وضعیت آبی شهرستان و شرایط آرام ماه گذشته در وضعیت تعداد مبتلا، بستری و فوتی‌ها نباید بهانه‌ای برای عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود.

فرماندار خاش اظهار داشت: علیرغم وضعیت خوب ۸۰ درصد واکسیناسیون در نوبت اول شهرستان خاش، با توجه به اهمیت تکمیل سه نوبت واکسن در ایمنی جمعیت تحت پوشش علیه بیماری کرونا این دونوبت باید ارتقا یابند.

وی با تأکید بر ارتقای شاخص واکسیناسیون فرهنگیان، مدیران، معلمین و دانش آموزان گفت: تعطیلی مدارس آسیب جبران‌ناپذیر و طولانی‌مدت بر پیکره آموزش‌وپرورش وارد خواهد نمود و ما می‌بایست به پوشش و ایمنی خوب و مطمئن از طریق واکسیناسیون و استقرار ضوابط بهداشتی در مدارس برسیم.

صالحی بیان کرد: ثمره عزم و مشارکت بین بخشی و حرکت جهادی تمامی اقشار جامعه، علما، بخشداران، مدیران ادارات، اصناف و... در مدیریت بیماری، کاهش مبتلایان، بستری و به صفر رسیدن تعداد متوفیان کرونا در مدت دو ماه گذشته را شاهد بودیم و انتظار داریم این همکاری‌ها مجدداً تقویت و از سر گرفته شود.

وی افزود: تشدید گشت‌های مشترک ستاد مقابله با کرونا از سطوح عرضه خدمت، کالا و اقلام و مایحتاج مردم و ارزیابی کارت واکسن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برخورد قانونی با متخلفین؛ تقویت واکسیناسیون کرونا در تمامی ادارات در بین مدیران و پایش و ارتقای روند واکسیناسیون کارکنان و اعضای خانواده و به‌ویژه ارگان‌های دارای جمعیت تحت پوشش و بررسی شاخص واکسیناسیون در بین خدمت گیرندگان اعم از کمیته امداد، بهزیستی، صنعت، معدن و تجارت و...و اعلام گزارش به ستاد کرونای شهرستان موردتوجه باشد و لازم است با بهره‌گیری از تجربیات خوب دوساله اپیدمی کرونا در روزهای آتی به شکلی اقدام شود که وضعیت قرمز و بحرانی پیک قبلی و اتفاقات تلخ بستری و از دست دادن همشهریان در روزهای پایانی سال و آغاز سال جدید و عید نوروز تکرار نشود.

وی اظهار داشت: برای رسیدن به نقطه مطلوب، اطلاع‌رسانی و تشریح قدرت سرایت اومیکرون و عوارض جانی، مالی و روحی و روانی آن در جامعه و تأکید بر انجام واکسیناسیون و تکمیل آن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیاز است از ظرفیت تأثیرگذار تریبون های نماز جمعه و مدارس و حوزه‌های علمیه و دینی و همراهی، حمایت و ارشادات این عزیزان که به‌صورت میدانی در بین مردم هستند، برای فرهنگ‌سازی تزریق واکسن استفاده شود.

فرماندار خاش بیان کرد: با توجه به قدرت سرایت بالای اومیکرون و به‌منظور صیانت از سلامت مردم باید با تمام توان و ظرفیت‌های موجود، تقویت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، بیماریابی فعال و نظارت‌های بهداشتی با همکاری سپاه و پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات در مقابل این خیز آماده کنیم و نباید به وضعیت شکننده آبی اکتفا کنیم چرا که کوچک‌ترین سهل‌انگاری بازگشت به شرایط بحرانی و محدودیت‌های هوشمند گذشته را در پی خواهد داشت.

وی تأکید کرد: مراسمات محوری دهه فجر با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و برگزاری در فضای باز امکان‌پذیر خواهد بود، متأسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و بازار و به‌طورکلی در سطح جامعه پائین آمده و در این راستا لازم است دستگاه‌های متولی تمهیدات لازم را به انجام برسانند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha