خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14578
۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۱۱:۳۱

افتتاح طرح «پوشش مخابرات دریایی سواحل» در چابهار

افتتاح طرح «پوشش مخابرات دریایی سواحل» در چابهار
هم‌زمان با دهه مبارک فجر طرح «پوشش مخابرات دریایی سواحل جنوبی سیستان و بلوچستان» با حضور حسین مدرس خیابانی استاندار، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران استانی و محلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در این آیین ضمن گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: با افتتاح و بهره‌برداری از این طرح، پوشش کامل رادیویی (VHF,AIS) در آب‌های ساحلی استان فراهم شده و موجب افزایش ایمنی کشتیرانی و دریانوردی در چارچوب کنوانسیون بین‌المللی (SAR,SOLAS) و تسریع در واکنش به‌موقع به پیام‌های اضطراری و نجات دریایی در دریای عمان می‌شود.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه دی‌ماه سال گذشته با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال و با ایجاد پنج سایت رادیویی پسابندر، بریس، چابهار، گوردیم و بندر شهید رضایی زرآباد اجرا شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: پس از اجرای موفق آزمایش سایت‌های پروژه و با بهره‌گیری از روزآمدترین تکنولوژی و تجهیزات و احداث سایت‌های بدون نیرو، این پروژه به‌طور کامل بهره‌برداری و هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح شد.

وی با بیان اینکه این طرح در باند VHF در محدوده A۱ دریایی در سواحل شرق و غرب استان تا آب‌های استان هرمزگان را تحت پوشش قرار می‌دهد اضافه کرد: ارتقای ایمنی آب‌های ساحلی، تسهیل و تسریع فرایند مدیریت عملیات جست‌وجو و نجات و حفظ جان انسان‌ها و سرمایه‌های آن‌ها در دریا را از اهداف اجرای این پروژه می‌توان نام برد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha