خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14579
۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۱۱:۳۳
با حضور استاندار

عملیات احداث طرح آب‌شیرین‌کن شهرک پتروشیمی مکران آغاز شد

عملیات احداث طرح آب‌شیرین‌کن شهرک پتروشیمی مکران آغاز شد
با حضور حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان، کلنگ احداث طرح آب‌شیرین‌کن شهرک پتروشیمی مکران به زمین زده شد.

به گزارش اس.بی پرس، در نخستین روز از دهه مبارک فجر عملیات اجرایی آب‌شیرین‌کن ۴۰ هزار مترمکعبی با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، عملیات اجرایی خط انتقال آب، کلید خانه و خط انتقال برق با اعتبار ۴۰۰ میلیارد و همچنین خط انتقال محصولات پتروشیمی به بندر چابهار با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.

مسئول منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه هم‌زمان با دهه فجر ۴۹۰ میلیارد تومان طرح در منطقه آزاد چابهار افتتاح می‌شود گفت: در نخستین روز از این دهه مبارک، عملیات اجرایی احداث آب‌شیرین‌کن با محوریت رفع مشکل دیرینه مردم در چابهار آغاز شد.

نصرالله ابراهیمی با تأکید بر لزوم تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام افزود: در راستای امیدآفرینی و رفع دغدغه‌های مردم این دیار در بحث تأمین آب آشامیدنی سالم، روند ساخت و بهره‌برداری از آب‌شیرین‌کن‌ها با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی گفت: پنج هزار میلیارد تومان ارزش پروژه‌هایی است که در طول دهه فجر عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.

مسئول سازمان منطقه آزاد چابهار اضافه کرد: حدود 200 هزار میلیارد تومان طرح‌های اختصاصی در بخش خصوصی در منطقه در حال اجراست که خودِ آن در چشم‌انداز هفت‌ساله آینده می‌تواند بیش از چهار میلیارد دلار آورده در حوزه صادرات و تولید برای منطقه به ارمغان آورد.

وی تأکید کرد سه هزار و 150 میلیارد تومان پروژه عمرانی در راستای توسعه زیرساخت‌های منطقه و 200 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افق هفت‌ساله در حوزه‌های مختلف منطقه آزاد چابهار در حال اجرا است و این طرح‌ها متشکل از طرح‌های بخش خصوصی، زیربنایی و مسئولیت‌های اجتماعی همچون توسعه زیرساخت‌های آموزشی و فرهنگی با اولویت رفع نیازهای مردم است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان هم گفت: هم‌زمان با دهه مبارک فجر ۲۰ پروژه آبی در شهرها و روستاهای استان به‌منظور بهره‌مندی ۲۹ روستا با جمعیتی بیش از ۲۲ هزار نفر از نعمت آب سالم و پایدار با اعتبار ۴۳۱.۱ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری است.

 علیرضا قاسمی افزود: بر همین اساس با اجرای ۹۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، حفر و تجهیز ۱۰ حلقه چاه، ۸۷۵ مترمکعب مخازن ذخیره و ساخت یک باب ایستگاه پمپاژ کمکی، ۲۲ هزار و ۵۷۲ نفر در قالب پنج هزار و ۳۵۴ خانوار از نعمت آب پایدار، سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در این ایام ۲۹ روستا در سطح شهرستان‌های سوران، مهرستان، سراوان، میرجاوه، تفتان و زاهدان به شبکه آب آشامیدنی متصل خواهد شد تصریح کرد: به‌منظور ارتقای کیفیت آب آشامیدنی شهرهای سیستان نیز نیمه سال ۹۹، راه‌اندازی سیستم ازن‌زنی تصفیه‌خانه شهرهای این منطقه در دستور کار این شرکت قرار گرفت و آماده بهره‌برداری است.

وی از آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب از کارواندر به شهر خاش و آب‌رسانی به ۹ روستا با جمعیت تحت پوشش هفت هزار و ۸۰۰ نفر در سطح شهرستان‌های سرباز و زاهدان خبر داد

وی گفت: ۱۲۵.۵ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، ۷۵۰ مترمکعب مخازن ذخیره، ساخت چهار موتورخانه و اجرای هفت کیلومتر جاده دسترسی با اعتباری بیش از سه هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها پیش‌بینی شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha