خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14580
۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۱۱:۳۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

۹۲۹ بیمار جدید کرونایی در سیستان و بلوچستان شناسایی شدند

۹۲۹ بیمار جدید کرونایی در سیستان و بلوچستان شناسایی شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان با افزایش ۹۲۹ مورد جدید به ۱۳۸ هزار و ۲۷۴ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده تا صبح امروز ۲ هزار و ۶۶۹ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته با فوت یک نفر دیگر تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۶۶۸ نفر رسید، ادامه داد: بر اساس مطالعات انجام شده واکسیناسیون عمومی از شمار مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به‌شدت می‌کاهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: همان‌گونه که قبلاً نیز اعلام شده است، موارد فوق فقط شامل موارد مثبت و تأیید شده آزمایشگاهی است و برخی از بیماران که دارای علائم هستند با تشخیص بالینی پزشکان متخصص مورد درمان و مراقبت لازم قرارگرفته‌اند.

وی گفت: هم‌اینک ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا و ۹۶ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان سیستان و بلوچستان بستری هستند که بیشترین تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.

هاشمی شهری تصریح کرد: افزایش چشمگیر تعداد موارد شناسایی‌شده جدید کرونا زنگ خطر موج بعدی همه‌گیری و هشدار جدی برای سلامت جامعه، بخصوص افراد واکسینه نشده را به صدا درآورده است.

وی ادامه داد: متأسفانه علاوه بر کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان سیستان و بلوچستان شاهد بی‌رغبتی مردم به تزریق دز سوم واکسن کرونا هستیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha