خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14584
۱۴۰۰/۱۱/۱۴ - ۱۰:۵۰
جمعیت هلال‌احمر ایرانشهر:

زنجیره «نه به اعتیاد» در ایرانشهر تشکیل شد

زنجیره «نه به اعتیاد» در ایرانشهر تشکیل شد
رئیس جمعیت هلال‌احمر ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: گرامیداشت سومین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر جوانان و نوجوانان این شهرستان زنجیره انسانی «نه به اعتیاد» را در این شهرستان تشکیل دادند.

به گزارش اس.بی پرس، محمدرضا کرد با بیان اینکه این برنامه در راستای حمایت از سلامتی زندگی انسان‌ها و انزجار عمومی از پدیده شوم اعتیاد در جامعه اجرا شد اظهار داشت: بهترین راه برای مقابله با گسترش آثار سوءمصرف مواد مخدر در جامعه، پیشگیری و آگاه‌سازی اقشار مختلف مردم از آثار این معضل اجتماعی است.

وی بیان کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌تواند در نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با اعتیاد در جامعه بسیار مفید باشد و جوانان را با معضلات این پدیده شوم بیشتر آشنا کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایرانشهر گفت: اعضای حوزه جوانان جمعیت هلال‌احمر باید با نشر و ترویج فرهنگ نه به اعتیاد زمینه‌ساز ایرانی سالم و دور از هرگونه مواد مخدر و اعتیادآور را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: اعضای جوان هلال‌احمر با دور کردن افکار منفی و گرایش به اعتیاد سعی بر این دارند تا این فرهنگ را در بین عموم مردم رواج دهند.

کرد اظهار داشت: اگر جوانان با روش‌های خلاقانه به قشر خود پیام‌های اخلاقی و فرهنگی را بدهند بازده بیشتری خواهد داشت و می‌توان گفت تعداد زیادی از جوانان با دیدن جوان هلال‌احمری که در کانون‌های جوانان و دانشجویان و دانش آموزان هلال‌احمر فعال است انگیزه گرفته و به‌جای هدر دادن وقت آزاد خویش به سمت فعالیت‌های مثبت این‌چنینی روی می‌آورند.

وی افزود: جوانان موتور پیشران یک جامعه هستند و اگر خدای‌نکرده جوانی به سمت اعتیاد کشیده شود باعث می‌شود تا یک موتور از کار بیفتد و چرخ پیش‌رونده جامعه لنگ بزند و باعث خساراتی جبران‌ناپذیر شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha