خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14586
۱۴۰۰/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۵

۵۰۰ خودروی حادثه‌ساز طی یک ماه اخیر در سیستان و بلوچستان توقیف شدند

۵۰۰ خودروی حادثه‌ساز طی یک ماه اخیر در سیستان و بلوچستان توقیف شدند
رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۵۰۰ دستگاه خودرو به دلیل تخلفات حادثه‌ساز طی یک ماه اخیر توقیف و رانندگان آن‌ها به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ مهدی خمر اظهار داشت: طرح برخورد با خودروهای حادثه‌ساز به‌منظور ارتقای امنیت خودروهای عبوری در راه‌ها و صیانت از حقوق رانندگان قانونمند در دستور کار تیم‌های گشتی پلیس‌راه شمال استان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: رانندگانی که به قوانین و مقررات احترام می‌گذارند وقتی شاهد تخلفی خطرناک هستند انتظارشان این است که برخورد جدی با راننده متخلف صورت گیرد که امنیت آن‌ها را به خطر انداخته است.

رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به وضع قوانین جدید راهنمایی و رانندگی در سال‌های اخیر و بازدارنده‌تر بودن این قوانین می‌توان با آن دسته از رانندگان که با انجام تخلفات حادثه‌ساز موجب به مخاطره انداختن جان مردم می‌شوند برخورد جدی‌تری شود.

خمر افزود: در این راستا و با توجه به دستورالعمل‌ها و سیاست‌های ابلاغی تیم‌های گروه کنترل پلیس‌راه با حضور در محورهای شمالی استان با تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز ازجمله سرعت و سبقت غیرمجاز و غیرمتعارف، حرکت مارپیچ و نمایشی، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، تغییر در وضعیت ویژه خودرو و ایجاد آلودگی صوتی برخورد قاطع داشتند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha