خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14589
۱۴۰۰/۱۱/۱۴ - ۱۱:۱۷

اولین همایش توسعه گردشگری روستایی و عشایری در پیرسهراب چابهار برگزار می‌شود

اولین همایش توسعه گردشگری روستایی و عشایری در پیرسهراب چابهار برگزار می‌شود
بخشدار پیرسهراب از برگزاری اولین همایش توسعه گردشگری روستایی و عشایری در بخش پیرسهراب چابهار خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالصمد پناد اظهار کرد: با توجه به تأکیدات معاون رئیس‌جمهور و ریاست سازمان متبوع مبنی بر توسعه صنعت گردشگری در ابعاد مختلف اولین همایش توسعه گردشگری روستایی و عشایری روز چهارشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در محل بخشداری پیرسهراب برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: بخش پیرسهراب شهرستان چابهار دارای پتانسیل‌های زیادی در زمینه گردشگری، کشاورزی، فرهنگی است که توانمندی‌های روستاییان و عشایر در جذب گردشگران و معرفی فرهنگ آنان می‌تواند محور اصلی این همایش باشد.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم افزود: خوشبختانه در سالیان اخیر صنعت گردشگری مخاطبین زیادی پیدا کرده و ما هم سعی داریم با توجه به ذوق و علاقه گردشگران زمینه‌های مختلف این صنعت را در سطح کشور معرفی نماییم.

بخشدار پیرسهراب ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرین،‌توسعه طرح‌های گردشگری در روستاها، گسترش سفرهای طبیعت‌گردی،‌ جذب تسهیلات جهت ایجاد اشتغال،‌ ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستاها و توانمندسازی جوامع روستایی از اهداف این نشست خواهد بود.

وی گفت: در این نشست سعی خواهیم کرد با معرفی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های روستایی راهکارهای توسعه بخش پیرسهراب و تسهیلات و مشوق‌های قانونی طرح‌های توسعه روستایی و عشایری را با حضور متخصصین امر بررسی کرده و موانع و مشکلات پیش رو را احصاء کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha