خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14592
۱۴۰۰/۱۱/۱۴ - ۱۱:۳۸
معاون فرمانداری زرآباد:

کمبود شدید اعتبارات تخصیصی مهم‌ترین دغدغه دهیاران زرآباد

کمبود شدید اعتبارات تخصیصی مهم‌ترین دغدغه دهیاران زرآباد
معاون فرمانداری شهرستان زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان، گفت: کاهش شدید اعتبارات واریزی از مهم‌ترین دغدغه دهیاران این شهرستان است.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل بلیده ای در جلسه هم‌اندیشی دهیاران اظهار کرد: 90 درصد روستاهای سطح شهرستان زرآباد از ماشین‌آلات جمع‌آوری زباله بی‌بهره هستند و با این اعتبارات قطره‌چکانی اداره امورات روستاها به‌صورت حداقلی هم با مشکل جدی مواجه شده است.

وی افزود: متأسفانه در چند سال اخیر زرآباد مورد بی‌مهری قرار گرفته است به طوریکه هیچ طرح هادی به‌صورت کامل در هیچ‌یک از روستاهای سطح شهرستان اجرا نشده است.

وی ادامه داد: اتمام طرح‌های نیمه‌تمام دهیاری‌ها، بیمه دهیاران، افزایش تخصیص اعتبارات و راه‌اندازی شرکت تعاونی دهیاران می‌تواند به رونق روستاهای زرآباد کمک شایانی کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها نیز در این جلسه، گفت: درصدد هستیم کلاس‌های آموزشی برای دهیاران زرآباد برگزار کنیم که قطعاً توسعه بدون آموزش امکان‌پذیر نیست.

نارویی ادامه داد: شرکت تعاونی دهیاران در پیشبرد اهداف و خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به روستاها نقش مهم و اساسی دارد، لذا دهیاران می‌بایست در اسرع وقت نسبت به فعال‌سازی شرکت تعاونی دهیاران اقدام نمایند.

در پایان این مراسم از دهیاران و شوراهای اسلامی برتر، شهرستان زرآباد تجلیل به عمل آمد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha