خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14596
۱۴۰۰/۱۱/۱۴ - ۱۱:۵۷
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راسک:

۸۳ هکتار سامانه نوین آبیاری در راسک سیستان و بلوچستان افتتاح شد

۸۳ هکتار سامانه نوین آبیاری در راسک سیستان و بلوچستان افتتاح شد
۸۳ هکتار سامانه نوین آبیاری به‌منظور استفاده بهینه از منابع آبی هم‌زمان با دومین روز از دهه فجر با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار. فرماندار و جمعی از مسئولان محلی در روستاهای تکش و دیمبر بخش پیشین شهرستان راسک در جنوب سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راسک روز چهارشنبه در حاشیه این مراسم گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب، سرعت‌بالای رویش گیاه، به‌کارگیری کود هم‌زمان با آبیاری، جلوگیری از رشد بی‌رویه علف‌های هرز، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، برداشت راحت‌تر محصولات و افزایش کمی و کیفی محصولات از مزایای به‌کارگیری روش‌های نوین آبیاری است.

احمد زراعتی افزود: برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در این استان هیچ محدودیتی وجود ندارد به طوریکه دولت نیز برای تشویق کشاورزان به این امر ۸۵ درصد هزینه اجرایی سامانه‌های آبیاری نوین را به‌صورت بلاعوض تأمین و پرداخت می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی راسک بیان کرد: برای اجرای این طرح ٢۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

زراعتی از کلنگ زنی ۲ طرح بخش کشاورزی در راسک خبر داد و افزود: هم‌زمان با دهه فجر عملیات ساخت چهار واحد پرورش مرغ گوشتی و مجتمع گلخانه‌ای پنج هکتاری دشت جکیگور به زمین زده شد که برای اجرای این طرح‌ها ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha