خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14597
۱۴۰۰/۱۱/۱۴ - ۱۲:۰۰
استاندار خبر داد؛

هدف‌گذاری برای تبدیل بندر چابهار به سومین بندر بزرگ تجاری ایران

هدف‌گذاری برای تبدیل بندر چابهار به سومین بندر بزرگ تجاری ایران
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار، بندر بزرگ تجاری و اقتصادی و دروازه توسعه سیستان و بلوچستان و کشور است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی گفت: چابهار، بندر بزرگ تجاری و اقتصادی و دروازه توسعه استان سیستان و بلوچستان و کشور است و هدف‌گذاری ما بر تبدیل بندر چابهار به‌عنوان سومین بندر بزرگ تجاری ایران قرار دارد.

مدرس خیابانی گفت: طرح‌های نرم‌افزاری خوبی ازجمله پروژه پوشش رادیویی سواحل استان اجرا شد که این پروژه با هدف افزایش کنترل، ردیابی و هدایت شناور‌های متردد در سواحل استان سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

او گفت: با راه‌اندازی برج کنترل ترافیک بندر و احداث مراکز بدون سرنشین در چهار منطقه در سواحل استان که با محوریت مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار به هم اتصال دارند، باعث تقویت قدرت رادیویی و ایمنی بخصوص در مدیریت حوادث خواهد بود که در محدوده بزرگی از آب‌های ایران تا شمال اقیانوس هند و آب‌های بین‌المللی انجام می‌شود.

مدرس خیابانی گفت: بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر بندر چابهار، می‌تواند به بنادر هم‌جوار و کشور‌های همسایه برای تردد ایمن‌تر و امن‌تر شناور‌ها در آب‌های ساحلی و فراساحلی خدماتی ارائه کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه همواره بر رونق بندر چابهار از محل پهلوگیری و تخلیه و بارگیری کشتی‌ها بخصوص کالا‌های اساسی مدنظر بوده گفت: با رونق بنادر کشور، اشتغال پایدار و توسعه و رفاه اقتصادی نیز ایجاد می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha