خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14600
۱۴۰۰/۱۱/۱۴ - ۱۲:۲۵
استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد؛

ساخت کمربندی شمالی شهر نیکشهر

ساخت کمربندی شمالی شهر نیکشهر
کلنگ ساخت کمربندی شمالی شهر نیکشهر به زمین زده شد.

به گزارش اس.بی پرس، استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: راه یکی از محورهای توسعه و از اولویت‌های اول در کنار تأمین آب و توجه به صنعت است و برای همین منظور جاده کمربندی برای شهر نیکشهر تعریف شده که امیدواریم شاهد کاهش ترافیک و تصادفات و سوانح جاده‌ای باشیم.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه امسال ۱۰۰ کیلومتر راه جدید در سطح استان اضافه می‌شود خاطرنشان کرد: مرگ‌ومیر حوادث جاده‌ای در این استان خیلی زیاد بوده که نیاز است با اجرای طرح‌های مختلف در حوزه راه‌سازی شاهد کاهش آمارها باشیم.

فرماندار نیکشهر هم گفت: کلنگ زنی کمربندی شمالی شهر نیکشهر به طول ۱۲ کیلومتر با ۷۵ میلیارد تومان اعتبار از محل توسعه سواحل مکران اجرایی شده است.

ضیاءالحق هاشمزهی بیان کرد: بهره‌برداری از مجتمع گلخانه‌ای شرکت گلبهار مکران با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری در روستای زهک، بهره‌برداری از طرح پرورش مرغ گوشتی ۳۰ هزار قطعه‌ای روستای هیچان با هفت و نیم میلیارد تومان اعتبار از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری از طرح‌های افتتاح شده در این جند روز از دهه فجر در نیکشهر بوده است.

وی افزود: احداث ۱۶ واحد (جمعاً ۳۳۰ هزار قطعه‌ای) پرورش مرغ گوشتی با ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از دیگر طرح‌ها ویژه دهه مبارک فجر است.

فرماندار نیکشهر گفت: در مجموع ۲۱۵ پروژه و طرح عمرانی با اعتبار ۹۵ میلیارد تومان در سطح شهرستان نیکشهر افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شود.

هاشمزهی ادامه داد: در چشم‌انداز توسعه سه‌ساله مجتمع گلخانه‌ای زهک نیکشهر ایجاد حدود ٢٣ هکتار گلخانه هیدروپونیک و سایبان جدید با سرمایه‌گذاری بیش از دو هزار و ٨٠٠ میلیارد ریال در دستور کار است و در این مجتمع علاوه بر تولید فلفل دلمه‌ای در آینده کشت موز نیز انجام می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha