خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14622
۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۱۰:۲۱
با حضور استاندار صورت گرفت:

افتتاح پل بزرگ کور کلکلیان در جنوب سیستان و بلوچستان

افتتاح پل بزرگ کور کلکلیان در جنوب سیستان و بلوچستان
پل بزرگ کور کلکلیان در محور روستایی ایرانشهر_خیرآباد هم‌زمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور استاندار و مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این پل بر روی رودخانه بمپور در منطقه کور کلکلیان واقع شده است که برای راه‌اندازی آن به همراه ساماندهی راه‌های طرفین افزون بر ۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

جلال‌الدین قادری افزود: با بهره‌برداری از این پل بزرگ در جنوب سیستان و بلوچستان مشکل تردد اهالی روستاهای پایین‌دست و کشاورزان منطقه در اطراف رودخانه بمپور در زمان بارندگی‌های فصلی مرتفع شده و در کاهش بار ترافیکی مسیر ایرانشهر به بمپور نیز نقش دارد.

وی با اشاره به ویژگی‌های این طرح مهم راهداری گفت: این پل دارای ۱۱ دهانه ۲۱ متری به طول ۲۳۰ متر است.

قادری اجرای جزیره وسط به طول ۲۵۰ متر و اجرای لایه‌های خاک‌ریزی و زیراساس و آسفالت به طول هزار و ۵۰۰ متر را از دیگر اقدامات انجام شده در این پروژه عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی جنوب سیستان و بلوچستان ناشی از بارش‌های فصلی، احداث پل‌ها باهدف برقراری ترافیک عبوری ایمن، ساماندهی و ایمن‌سازی ابنیه فنی، افزایش عمر مفید راه و ابنیه، جلوگیری از بسته شدن مسیر در زمان وقوع سیلاب‌های احتمالی همواره موردتوجه این اداره کل قرار دارد تا هم استانی‌های عزیز همواره از تردد روان برخوردار باشند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان همچنین از کلنگ زنی پروژه واریانت ورودی و خروجی پل نمردیان با حضور استاندار خبر داد و افزود: برقراری ترافیک عبوری ایمن، ساماندهی و ایمن‌سازی ابنیه فنی، افزایش عمر مفید راه و ابنیه، جلوگیری از بسته شدن مسیر در زمان وقوع سیلاب‌های احتمالی از مهم‌ترین دلایل احداث پل در راه‌های ارتباطی به شمار می‌رود.

قادری افزود: برای احداث و تکمیل واریانت ورودی و خروجی پل نمردیان ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha