خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14629
۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۰۸:۲۲
به مناسبت ایام‌الله دهه فجر

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و توانمندی بانوان شهرستان زهک (تصاویر)

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و توانمندی بانوان شهرستان زهک  (تصاویر)
در چهارمین روز از دهه مبارک فجر نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های بانوان زهک درمصلی الغدیر شهرستان با حضور امام‌جمعه و فرماندار زهک و جمعی مسئولین، نیروهای انتظامی و نظامی، مردم و بانوان شهرستان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، این نمایشگاه در چند غرفه مختلف شامل: سوزن‌دوزی زن های بلوچ، گلدوزی روی پارچه، سیاه دوزی، پریوار دوزی (نوعی گلدوزی بر روی پارچه است که بیشتر بر روی حاشیه روسری زنان بلوچ دوخته می‌شود)، خامه‌دوزی، سکه و آینه‌دوزی، تزیینات لباس و ... در معرض دید شهروندان قرار گرفت.

تولید این‌چنین آثار ارزشمند توسط زنان هنرمند زهکی حمایت مسئولین در جهت ایجاد بازار فروش مناسب را می‌طلبد.

بانوان هنرمند شهرستان زهک در گفتگو با خبرنگار اس،.بی پرس عنوان کردند که مهم‌ترین مشکل هنرمندان زهک عدم بازار فروش و حمایت مسئولین است.

این بانوان هنرمند ادامه دادند: متأسفانه نبود بازار فروش مناسب باعث شده تا دلالان صنایع‌دستی ما را به قیمت خیلی ناچیز از ما بخرند و در بازارهای سراسر کشور با قیمت بسیار خوبی بفروشند لذا سود دست رنج ما در جیب دلالان می‌رود.

کی بانوان هنرمند زهک گفتند: مشکلات حوزه بانوان هنرمند در شهرستان زهک زیاد است، برخی نهادهای حمایتی وام‌هایی را در اختیار ما قرار می‌دهند که برای گرفتن آن‌ها باید از هفت‌خان رستم رد شد.

لازم به ذکر است فرماندار زهک در نشستی با هنرمندان و با حضور ابراهیمی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری عنوان کرد: یک غرفه فروش صنایع‌دستی در بازارچه فرودگاه زاهدان جهت نمایش و فروش آثار هنرمندان زهک اختصاص‌یافته و هنرمندان می‌توانند آثار خود را جهت فروش در این بازارچه ارائه کنند

اما هنرمندان مسافت طولانی و هزینه‌های ایاب‌وذهاب را از عوامل عدم حضور خود در این مجموعه می‌دانند.

در ادامه تصاویری از بخش‌های مختلف این نمایشگاه را مشاهده می‌کنید.

 

 

 

 

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی خبرنگار اس.بی پرس در زهک

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha