خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14635
۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۹
افزایش انفجاری ابتلا به امیکرون؛

در سیستان و بلوچستان روزانه بیش از ۱۰۰۰ نفر به کرونا مبتلا می‌شوند

در سیستان و بلوچستان روزانه بیش از ۱۰۰۰ نفر به کرونا مبتلا می‌شوند
در پی گسترش شیوع امیکرون، موارد ابتلا به کرونا به‌صورت انفجاری در حال افزایش است و بر اساس آخرین تغییرات در نقشه رنگ‌بندی کرونا، ۱۲۰ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب گفت: متأسفانه شاهد افزایش انفجاری موارد ابتلا به کرونا در کشور هستیم و بر اساس آخرین تغییرات در نقشه رنگ‌بندی کرونا، ۱۲۰ شهر در وضعیت قرمز و فقط ۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان روزانه بیش از ۱۲۰۰ نفر به کرونا مبتلا می‌شوند و به‌طور متوسط روزانه ۱۰ نفر بستری می‌شوند که می‌تواند خطرناک باشد.

دکتر طباطبایی یکی از راهکارهای پیشگیری از کرونا را افزایش و تکمیل پوشش واکسیناسیون عنوان کرد و افزود: علیرغم تمامی هشدارها هنوز در استان سیستان و بلوچستان به ایمنی گروهی نرسیده‌ایم، به‌تمامی هم استانی‌های عزیز توصیه می‌شود نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

دکتر طباطبایی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید کرد و افزود: در کنار واکسیناسیون کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی مهم است و هرگونه تجمع می‌تواند خطرساز باشد.

وی گفت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکنون بیش از یک میلیون و دویست هزار دوز واکسن تزریق‌شده و پوشش یک نوبت تزریق در افراد بالای ۱۸ سال به ۷۹ درصد رسیده و بیش از ۶۹ درصد دو نویت واکسن را دریافت کرده‌اند و پوشش واکسیناسیون در نوبت سوم به ۱۷ درصد رسیده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha