خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14636
۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۰۹:۵۱

ارائه دستاوردهای بانوان روستایی و عشایری مهرستان

ارائه دستاوردهای بانوان روستایی و عشایری مهرستان
به مناسبت ایام دهه مبارکه فجر به‌منظور گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نمایشگاه دستاوردهای زنان و دختران روستایی و عشایری در مهرستان با حضور فرماندار، بخشدار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، جمعی از مسئولین دستگاه‌های اجرایی، بانوان روستایی و عشایری و کشاورزان افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر جهاد کشاورزی مهرستان هدف از برگزاری این نمایشگاه را ایجاد زمینه و شرایط مناسب برای رشد و بهبود تولیدات زنان روستایی و عشایر، شناساندن توانمندی‌ها و نقش سازنده زنان بهره‌بردار در تولید محصولات کشاورزی خانگی، ایجاد ارتباط و تعامل با مسئولان برای رفع مشکلات تولیدکنندگان زن روستایی و عشایر و همچنین به دست آوردن بازارهای جدید برای ارائه تولیدات زنان روستایی برشمرد.

عبدالله سپاهی با اشاره به نقش مؤثر زنان روستایی و عشایر گفت: در شهرستان مهرستان زنان روستایی و عشایر همگام با مردان در تولید و فرآوری محصولات کشاورزی و صنایع‌دستی مشارکت دارند.

مسئول کمیته روستایی و عشایری در ادامه با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی زنان در توسعه کشاورزی پایدار گفت: طرح توانمندسازی زنان در زمینه‌های مدیریت ضایعات کشاورزی، تولید کمپوست و تولید محصول گواهی شده و استاندارد در منطقه اجرا شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha