خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14638
۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۰
استاندار سیستان و بلوچستان:

میانگین تزریق دُز سوم واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان ۱۹ درصد است

میانگین تزریق دُز سوم واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان ۱۹ درصد است
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این‌که میانگین کشوری تزریق دُز سوم واکسن کرونا حدود ۳۰ درصد است، گفت: میانگین تزریق دُز سوم واکسن کرونا در این استان ۱۹ درصد است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا اظهار داشت: همه کسانی که سه ماه از تزریق دُز دوم واکسن کرونایشان می‌گذرد در معرض ابتلا به اُمیکرون قرار دارند از این‌رو خواهش ما از همه شهروندان این است که تزریق دُز سوم واکسیناسیون را جدی گیرند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف و نقش داشتن تهویه مناسب در این مکان‌ها برای شرایط برگزاری مراسم بیان کرد: تعدد مراکز اعتکاف ضروری و دارای اهمیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: علائم اُمیکرون با سرماخوردگی خیلی شبیه است بنابراین والدینی که دانش‌آموزانشان هرگونه علائم سرماخوردگی دارند از حضورشان در مدرسه جدا خودداری شود.

وی با بیان این‌که هر کارمندی اگر علائم سرماخوردگی دارد با تأیید پزشک معتمد مرخصی آن استعلاجی تلقی شود تأکید کرد: اطلاع‌رسانی رسانه ملی، استفاده از بنر و نقاشی‌های گوناگون شهری در جهت مقابله با کرونا ضروری است.

مدرس خیابانی با بیان این‌که در مناطق حاشیه‌نشین، روستاها و عشایر نشین و آنجاهایی که با مراکز واکسیناسیون تجمعی فاصله دارد واکسیناسیون سیار برقرار شود تأکید کرد: در وضعیت زرد و نارنجی تمامی مدارس روستایی و عشایری به دلیل تراکم کم به‌صورت حضوری خواهد بود.

وی با بیان این‌که مدارس حاشیه شهر و مدارسی که امکان آموزش غیرحضوری نیست به‌صورت ترکیبی با گروه‌بندی با تشخیص مدارس و مدیرکل آموزش‌وپرورش باشد افزود: مدارس شهرستان‌های قرمز غیرحضوری و مدارس مناطق آبی کاملاً حضوری است همچنین مدارس مناطق زرد و نارنجی به‌صورت ترکیبی خواهد بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha