خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14639
۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۵

حدود ۵۰ هزار مأموریت اورژانس در سیستان و بلوچستان انجام شده است

حدود ۵۰ هزار مأموریت اورژانس در سیستان و بلوچستان انجام شده است
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۴۹ هزار و ۹۱۶ مأموریت شهری و جاده‌ای از ابتدای سال جاری تاکنون در مناطق تحت پوشش این دانشگاه انجام شده است.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر فریبرز راشدی اظهار داشت: از مأموریت‌های انجام شده هشت هزار و ۶۲ حوادث ترافیکی بوده که تعداد ۹ هزار و ۱۹۶ مجروح به بیمارستان‌های حوزه زاهدان منتقل شده‌اند.

وی ادامه داد: تمام مصدومان ترافیکی توسط اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند و هیچ‌کدام توسط خودروهای عبوری انتقال داده نشدند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اهمیت خدمات اورژانس هوایی و نقش کلیدی آن در انتقال و درمان بیمارانی که در مناطق دور از بیمارستان‌ها هستند گفت: در همین مدت یک‌هزار و ۲۰۲ خانم باردار توسط آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی که ۳۲ مادر باردار توسط بالگرد اورژانس هوایی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با اقدامات به‌موقع تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این مرکز، هیچ‌گونه مرگ مادر باردار در حین انتقال نداشتیم ادامه داد: هم‌اینک ۵۷ پایگاه اورژانس در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال بوده که از این تعداد ۱۸ پایگاه شهری، ۳۸ پایگاه جاده‌ای و نیز یک فروند بالگرد در اورژانس هوایی است.

راشدی خاطرنشان کرد: هم‌اینک ۸۲ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲ دستگاه موتور آمبولانس در اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha