خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14643
۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۶
جهت تأمین نظر شورای نگهبان؛

طرح «انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان» اصلاح شد

طرح «انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان» اصلاح شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح «انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان» را اصلاح کردند.

به گزارش اس.بی پرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه ۱۷ بهمن) مجلس با ۱۵۹ رأی موافق از مجموع ۲۰۶ رأی، طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان را اصلاح کردند.

گفتنی است شورای نگهبان اعلام کرده بود این طرح در رابطه با تکلیف دولت در زمینه «اقدام در زمینه سرمایه‌گذاری داخلی» از این جهت که این تکلیف بر عهده دولت است یا دولت باید زمینه اجرای آن را فراهم کند، ابهام دارد.

همچنین شورای نگهبان در اعاده این طرح متذکر شده بود که این مصوبه ازلحاظ اینکه آب دریای عمان باید به کدام مناطق منتقل شود، مبهم است.

مجلس این دو ابهام را در بند «خ» به ماده (۲) قانون «توسعه و بهینه‌سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور مصوب ۲۴/ ۱۲/ ۱۳۹۴» اصلاح کرد.

ماده «خ» به شرح زیر است:

خ- وزارت نیرو با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز با استفاده از توان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مکلف است زمینه سرمایه‌گذاری داخلی یا خارجی برای برداشت آب، نمک‌زدایی، انتقال آب و استفاده از نمک و فلزات بازمانده از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان را فراهم نماید. خرید آب نمک‌زدایی‌شده و انتقال‌یافته برای جبران مصارف شرب در چهارچوب ماده (۲۰) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب ۴/۱۲/ ۱۳۹۳ از سرمایه‌گذار تضمین می‌گردد.

لازم به ذکر است آیین‌نامه اجرائی این بند حداکثر سه ماه پس از تصویب، توسط وزارت نیرو تدوین می‌شود و به تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha