خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14644
۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۱:۱۶

توافق ایران و آمریکا، خبرسازی بود یا واقعیت؟

توافق ایران و آمریکا، خبرسازی بود یا واقعیت؟
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: استراتژی آمریکایی‌ها در مذاکرات فعلی بازگشت پوچ و بدون هزینه به برجام است.

به گزارش اس.بی پرس، ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ادعای برخی رسانه‌های خارجی درباره توافق در مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: خبر توافق چندساله ایران و آمریکا که توسط برخی شبکه‌های مجازی منتشر شده است یک دروغ رسانه‌ای است. این اخبار با هدف جنگ روانی ایجاد و توزیع می‌شود.

وی افزود: استراتژی آمریکایی‌ها در مذاکرات فعلی بازگشت پوچ و بدون هزینه به برجام است یعنی اول نمی‌خواهند هیچ هزینه‌ای بدهند و تحریم‌های موجود را لغو کنند. ثانیاً اگر مفاد توافق‌نامه را هم امضا کنند نه خود حاضر به عمل به آن هستند و نه تضمین می‌دهند که دولت بعدی آن را اجرا کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: منتشر شدن خبرهایی که از رسانه‌های آمریکایی منتشر می‌شود با هدف شرطی‌سازی فضای جامعه ایران است لذا رسانه‌های داخلی باید هوشیاری داشته باشند که پرداختن به این خبرها موجب بر هم زدن فضای روانی جامعه و شرطی شدن اقتصاد کشور نگردد.

رضایی گفت: آمریکایی‌ها از فضای آرام و وحدتی که در جامعه احساس می‌شود ناراحت‌اند لذا برخی خبرسازی‌ها با هدف ایجاد التهاب در فضای عمومی جامعه است؛ آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که با این نوع خبرسازی‌ها یک مطالبه گری و فشار عمومی علیه دیپلمات‌ها شکل بگیرد تا دیپلمات‌ها تحت‌فشار به نتیجه دلخواه آن‌ها تن دهند.

 وی افزود: راهبرد ما در مذاکرات مشخص است و بارها بر آن تأکید شده است. اولاً آمریکایی‌ها از برجام خارج‌شده‌اند و مشکلات امروز به گردن آن‌هاست. ثانیاً برای برگشت مجدد هم باید تضمین بدهند که دوباره رویکرد سابق را ادامه ندهند و حضورشان به‌صورت موقتی نباشد.

رضایی خاطرنشان کرد: بحث دیگری که ما داریم این است که نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد، لذا اول باید وعده‌ها و اقدامات آمریکایی‌ها راستی آزمایی شود که آیا به تعهداتشان عمل می‌کنند یا خیر؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: توافق قابل‌دسترسی است اگر آمریکایی‌ها از مسیری که گذشتگانشان مثل آقای ترامپ عبرت بگیرند و نخواهند قدم در مسیر پیشینیان بگذارند.

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha