خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14649
۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۱:۵۱

طرح اصلاح قانون به‌کارگیری سلاح فوریتی می‌شود/جلسه ویژه با مسئولان نیروی انتظامی

طرح اصلاح قانون به‌کارگیری سلاح فوریتی می‌شود/جلسه ویژه با مسئولان نیروی انتظامی
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از جلسه ویژه این کمیسیون برای بررسی طرح اصلاح قانون به‌کارگیری سلاح خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ابراهیم عزیزی نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از جلسه ویژه امروز (یکشنبه 17 بهمن‌ماه) کمیسیون متبوعش برای بررسی طرح اصلاح قانون به‌کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: طرح اصلاح قانون به‌کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری حدود 6 ماه پیش از سوی چند تن از وکلای ملت مطرح و در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به‌عنوان کمیسیون تخصصی بررسی و به تصویب رسید و جهت رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شد.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: قانون سابق محدودیت‌های زیادی را برای به‌کارگیرنده سلاح توسط نیروهای مسلح در مواقع ضروری ایجاد کرده بود که با توجه به حوادث اخیر، در جلسه ویژه امروز کمیسیون با حضور مسئولان نیروی انتظامی، قضایی و سایر دستگاه‌های مربوطه این طرح موردبازنگری قرار می‌گیرد.

عزیزی اظهار کرد: در این جلسه تلاش خواهیم کرد تا با حضور مسئولان مربوطه به نیازهای جدید نیروی انتظامی توجه و برطرف شود و همچنین درباره دوفوریتی شدن طرح مذکور بحث و تبادل‌نظر شود تا سریع‌تر در دستور کار جلسه علنی قرار گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به ظرفیت ماده 100 آیین‌نامه داخلی مجلس تصریح کرد: طبق تبصره 2 ماده 100 آیین‌نامه داخلی پارلمان درصورتی‌که پنجاه تن از نمایندگان برای طرح یا لایحه‌ای تقاضای اولویت کنند هیأت رئیسه موظف است آن را در دستور هفتگی مجلس قرار دهد.

اخیراً مأموران انتظامی پاسگاه بیدزرد شهرستان شیراز حین اجرای مأموریت، با اراذل و اوباش، درگیر شدند که در این درگیری سروان علی‌اکبر رنجبر، بر اثر ضربه سلاح سرد (قمه) از ناحیه گردن به‌شدت مجروح شد و در اثر خونریزی شدید به خیل شهدا پیوست.

 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha