خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14654
۱۴۰۰/۱۱/۱۸ - ۰۹:۰۷
سرپرست مرکز بهداشت زاهدان:

ثبت رکوردهای پی‌درپی امیکرونی در زاهدان

ثبت رکوردهای پی‌درپی امیکرونی در زاهدان
سرپرست مرکز بهداشت زاهدان گفت: همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد به علت ضعیف شدن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم اقبال عمومی برای تکمیل نوبت‌های واکسیناسیون کووید ۱۹، موارد مثبت ابتلا به کرونا به‌ویژه سویه جدید موسوم به امیکرون در مناطق تحت پوشش مرکز بهداشت زاهدان در چند روز گذشته با ثبت رکوردهای پی‌درپی، اوج گرفته است.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمود فاطمی افزود: دیروز یکشنبه 17 بهمن‌ماه در سه مرکز غربالگری تحت پوشش مجموعه بهداشتی زاهدان 769 تست کرونا از مراجعین گرفته شده که 74 درصد این تعداد با نتیجه مثبت همراه بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به تجربه پیک‌های گذشته و ویژگی‌های سویه جدید به‌احتمال‌زیاد در روزهای آتی شهرستان زاهدان با طغیان بیماری و وضعیت قرمز مواجه خواهد شد.

فاطمی گفت: در حال حاضر با اضافه کردن ساعات فعالیت در برخی از مراکز غربالگری تحت پوشش آمادگی لازم جهت خدمت‌رسانی به‌موقع به شهروندان گرامی انجام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با هشدار به مردم در خصوص افزایش موارد به کرونا در استان گفت: متأسفانه شاهد افزایش انفجاری موارد ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان هستیم.

دکتر سید مهدی طباطبایی ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان روزانه افراد زیادی به کرونا مبتلا می‌شوند و به‌طور متوسط روزانه 10 نفر بستری می‌شوند که می‌تواند خطرناک باشد.

دکتر طباطبایی یکی از راهکارهای پیشگیری از کرونا را افزایش و تکمیل پوشش واکسیناسیون عنوان کرد و افزود: علیرغم تمامی هشدارها هنوز در استان سیستان و بلوچستان به ایمنی گروهی نرسیده‌ایم، به‌تمامی هم استانی‌های عزیز توصیه می‌شود نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

دکتر طباطبایی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید کرد و افزود: در کنار واکسیناسیون کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی مهم است و هرگونه تجمع می‌تواند خطرساز باشد.

وی گفت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکنون بیش از یک‌میلیون و دویست هزار دوز واکسن تزریق‌شده و پوشش یک نوبت تزریق در افراد بالای 18 سال به 79 درصد رسیده و بیش از 69 درصد دو نویت واکسن را دریافت کرده‌اند و پوشش واکسیناسیون در نوبت سوم به 17 درصد رسیده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha