خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14658
۱۴۰۰/۱۱/۱۸ - ۱۰:۱۶

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای بانوان عضو صندوق خرد روستایی در بمپور

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای بانوان عضو صندوق خرد روستایی در بمپور
به مناسبت ایام‌الله دهه فجر نمایشگاه دستاوردهای زنان عضو صندوق‌های خرد زنان روستایی با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان بمپور افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر جهاد کشاورزی بمپور در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: در دو سال اخیر و بعد از ارتقاء بمپور به شهرستان تعداد صندوق‌های خرد از ۴ به ۱۱ صندوق افزایش یافته است.

وی هدف از تأسیس این صندوق‌ها را افزایش مشارکت بانوان مناطق روستایی و عشایری در فعالیت‌های اجتماعی برشمرد و شرکت در این نمایشگاه‌ها و ارائه کالاهای تولیدی از هنر دست بانوان بلوچ را در افزایش درآمد خانوار و افزایش اعتمادبه‌نفس این بانوان و معرفی هنر آن‌ها مؤثر دانست.

هودیانی اظهار امیدواری کرد با تلاش بانوان پرتلاش مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان تعداد این صندوق‌ها به‌زودی به ۱۵ صندوق افرایش پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: محصول صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی برای ارائه خدمات مدیریت پس‌اندازهای کوچک، ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی اعضای صندوق از طریق برنامه‌های آموزشی، افزایش درآمد خانوارهای کم‌درآمد از طریق پرداخت وام‌های کوچک برای انجام فعالیت‌های درآمدزا و دسترسی روستاییان کم‌درآمد می‌باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha