خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1466
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۲۲:۱۶
صف‌ها را برچینید!

آخرین روز سال 98 و مردم زابل همچنان در صف کپسول گاز/ شهردار و فرماندار خواب هستند یا خودشان را به خواب زده‌اند؟!

آخرین روز سال 98 و مردم زابل همچنان در صف کپسول گاز/ شهردار و فرماندار خواب هستند یا خودشان را به خواب زده‌اند؟!
مشکلات مردم سیستان و بلوچستان به‌خصوص زابل در تأمین کپسول‌های گاز تا آخرین روزهای سال 98 همچنان ادامه دارد و معلوم نیست آقایان شهردار و فرماندار خواب تشریف دارند و یا اینکه خودشان را به خواب زده‌اند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، فرماندار شهر زابل در حالی چند روز پیش با قاطعیت می‌گفت گازداریم اما درب منزل که همه فکر می‌کردند دیگر صف‌های طولانی که باید یک شبانه‌روز منتظر کپسول گاز می‌ماندی، تمام‌شده است.

 

طوری گفتند طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع  در شهرهای زاهدان، میر جاوه، خاش، سراوان و شهرهای شمالی استان آغازشده است تا با توجه به بحران بیماری کرونا، از تجمعات جلوگیری شود که حتی پایتخت‌نشینان هم به این راحتی مردم سیستان و بلوچستان غبطه خوردند.

 

طبق مشاهدات خبرنگار ما از سطح شهر زابل، مردم زمانه دیجیتال و الکترونیک در آخرین روز سال هم دغدغه کپسول گاز دارند و باوجود خطر ابتلا به ویروس کرونا در صف‌های کپسول گاز ایستاده‌اند.

 

 

شأن مردم سیستان و بلوچستان این نیست که در جمهوری اسلامی برای گاز، آن‌هم در آخرین روزهای سال و بعد از صدها وعده‌ووعید در صف بایستند. این‌ها از نیازهای اولیه است. گاز برای استحمام، پخت‌وپز و گرمایش است... تا ساعاتی دیگر مردم پای سفره هفت‌سین سال را تحویل می‌کنند؛ هرچند باید در خانه بمانند اما باید حمام‌کرده و تمیز باشند؛ این حق اولیه آن‌هاست.

 

یک روز صف نان، یک روز صف آرد، روزی صف نفت و این بار قصه هرروزه مردم، صف کپسول. البته با آمدن کرونا صف ماسک، دستکش و ژل هم اضافه‌شده است.

 

آقایان فرماندار و شهردار زابل! روز آخر سال است؛ مردم باید غرق در شادی و شور باشند نه در انتظار و درگیر صف‌های طولانی کپسول گاز. معلوم نیست آقایان مسئول خواب تشریف دارند و یا اینکه خودشان را به خواب زده‌اند. به‌راستی‌که نقش مردم چیست؟ نقش مسئولان چیست؟

 

گزارش از یلدا آزادی

 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha