خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14668
۱۴۰۰/۱۱/۱۸ - ۱۱:۵۲
معین‌الدین سعیدی:

میلیاردها مترمکعب آب در سیل جنوب سیستان و بلوچستان هدر رفت

میلیاردها مترمکعب آب در سیل جنوب سیستان و بلوچستان هدر رفت
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب میلیاردها مترمکعب آب در جریان سیل اخیر در جنوب استان سیستان و بلوچستان هدر رفت.

به گزارش اس.بی پرس، معین‌الدین سعیدی اظهار داشت: در جریان سیل اخیر میلیاردها مترمکعب آب وارد دریا شد درحالی‌که می‌توانستیم با احداث آب‌بندها به‌ویژه بر روی رودخانه «باهوکلات» از هدر رفت آب جلوگیری کنیم.

وی با تأکید بر ایجاد زیرساخت‌های فاضلاب شهری در جنوب استان، سیستان و بلوچستان گفت: نبود این زیرساخت‌ها سبب شده تا با اندک بارندگی بخش‌هایی نظیر پیرسهراب، عورکی، باهوکلات وکاجو هفته‌ها در محاصره آب قرار گیرند و ارتباط شأن با جهان خارج قطع شود.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی افزود: ساخت و احداث زیرساخت‌های لازم در این مناطق در دست پیگیری است که در صورت تأمین اعتبار اقدامات مطلوبی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: با سیاست‌های اشتباه کشور را از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان محروم کرده‌ایم و این ظرفیت‌ها بلااستفاده مانده است.

سعیدی با اشاره به خدمات ارزنده نظام در استان، سیستان و بلوچستان گفت: درصورتی‌که از ظرفیت‌های داخلی استان بهره‌برداری شود شاهد پیشرفت و توسعه استان خواهیم بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha